„Mamy kota na punkcie mleka” – to edukacja i dobra zabawa! Dołącz już dziś!

Fot. Polska Izba Mleka

Narzędzia
Typografia

Głównym celem projektu „Mamy kota na punkcie mleka” jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Dzięki ciekawej formie inicjatorzy projektu przedstawiają korzyści z wprowadzenia do codziennej diety mleka i jego przetworów.

Nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” dlatego też poprzez projekt „Mamy kota na punkcie mleka” chcemy dotrzeć do dzieci, które, dzięki zabawie naucza się o walorach mleka i jego przetworach przenosząc w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe na swoich rodziców i otoczenie. Strategia działań opiera się więc na odpowiednim połączeniu i zrównoważeniu w programie wartości edukacyjnej i rozrywkowej, wpływając tym na wybory i postawy dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Na stronie www.kochammleko.pl znajduje się kompendium wiedzy na temat mleka i przetworów mlecznych oraz informacje, dotyczące zawartości czy przetwarzania mleka. W zakładce Mruczek Samouczek – znajdziecie wszystkie ciekawostki o mleku! Są także edukacyjne gry. Można nawet przygotować swój własny komiks czy zrobić memy! Cyklicznie organizowane są również konkursy!

W ramach kampanii przewidziane są:

  • materiały edukacyjne
  • konkursy
  • spotkania z bohaterem
  • gadżety programu.

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, głównie tych najmłodszych, z nauczania wczesnoszkolnego.

Jak do niego dołączyć?

To proste! Wypełnij deklarację rejestracyjną i odeślij ją na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres:

Polska Izba Mleka
ul. Mickiewicza 7 lok. 23
15-213 Białystok

Liczba materiałów edukacyjnych jest ograniczona. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

„Mamy kota na punkcie mleka” to projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie