Nastolatki uwielbiają pisać!

fot. Grupa Cogito

Narzędzia
Typografia

Przekonaliśmy się o tym zapraszając dzieci do współtworzenia czasopisma „Victor Junior”. Wystarczyła odrobina inspiracji i zorganizowanie atrakcyjnych konkursowych wyzwań, a nasze skrzynki e-mailowe błyskawicznie zapełniły się dziecięcą twórczością…

Czytelnicy „Victora Juniora” zawsze byli odbiorcami bardzo zaangażowanymi; z entuzjazmem brali udział w konkursach organizowanych przez redakcję, pisali listy, wypełniali ankiety. Kiedy jednak zaprosiliśmy ich do współtworzenia czasopisma, odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Po kilku miesiącach mieliśmy stałych współpracowników: recenzentów książek i filmów, autorów wywiadów, opiekuna rubryki z żartami i wielu autorów opowiadań. Nasi młodzi redaktorzy i dziennikarze byli bardzo sumienni i wyjątkowo płodni, pisali na tematy wymyślone przez siebie i te zadane przez redakcję.

W związku z tym, że łamy „Victora Juniora” są ograniczone, stworzyliśmy we wrześniu 2017 roku platformę „Wirtualna Redakcja” (www.wirtualna-redakcja.pl). To interaktywna platforma, na której młodzi dziennikarze mogą zgłaszać i publikować swoje materiały dziennikarskie. Mogą dzielić się swoimi tekstami z innymi, wzajemnie się inspirować i uczyć jak tworzyć dobrej jakości artykuły. Projekt jest bezpłatny, a najlepsze teksty z portalu ukazują się w wydaniu papierowym „Victora Juniora”.

Po 4 miesiącach działania projektu mamy prawie 500 wirtualnych redaktorów! Postanowiliśmy narodzić ich wysiłek i przygotować wydanie specjalne dwutygodnika „Victor Junior”, w którym znalazło się aż 12 stron w całości przygotowanych przez młodych redaktorów! Polecają w nim swoje ulubione książki, robią wywiady, piszą wiersze o swoich uczuciach i publikują wzruszające zdjęcia.

O projekcie i wydaniu specjalnym opowiadaliśmy też w audycji w RDC 10.02.2018.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do dołączenia do naszego projektu!

Wydanie specjalne jest w sprzedaży od 8 lutego! Do nabycia w Empikach, dobrych salonach prasowych i na www.victor-junior.pl.

Dwutygodnik „Victor Junior” to dwutygodnik edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-12 lat. Jego zadaniem jest uzupełnienie szkolnej edukacji w sposób interesujący i efektywny. Zachęcamy młodych czytelników do czytania, poszerzania wiedzy, rozwijania własnej twórczości. Tworzony jest przez pedagogów, psychologów, specjalistów różnych dziedzin nauki, społeczników. Honorowy patronat nad pismem objął Rzecznika Praw Dziecka.

 

(Źródło: Grupa Cogito)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie