INSPIRACJE WCZESNOSZKOLNE 2019

(C) Fundacja Think!

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało" - pisał Janusz Korczak. Ale aby człowiek dobrze wiedział, rozumiał i rozwijał później swoje pasje, musi trafić na początku swojej edukacji na dobrą nauczankę. Zapraszamy do udziału w inspirującym wydarzeniu edukacyjnym, które jest zaprojektowane specjalnie pod potrzeby nauczycieli wczesnoszkolnych i edukatorów oraz działaczy organizacji edukacyjnych zajmujących się wczesnym etapem kształcenia: INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2019 (23-24 lutego 2019) w Warszawie.

Wyróżnikiem tej konferencji jest praktyczne podejście do problemów edukacji wczesnoszkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań stosowanych przez nauczycieli w klasach I-III szkoły podstawowej, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie w odniesieniu do uczenia (się) małych dzieci. Celem tej konferencji jest debata o jakości kształcenia wczesnoszkolnego - koncentrujemy się na zagadnieniach praktycznych, które dla wielu nauczycieli w klasach I-III stanowią wciąż rzeczywiste wyzwania, a do wypowiedzi zapraszamy najlepszych ekspertów-praktyków, czyli aktywnych edukatorów i nauczycieli szkół podstawowych.

Jeśli ktoś jeszcze nie uczestniczył w INSPIR@CJACH, informujemy, że jest to konferencja inna niż wszystkie, niepowtarzalne spotkanie edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, wszystkich tych, którym na sercu leży dobre kształcenie najmłodszych uczniów i wysoka jakość publicznej i niepublicznej edukacji wczesnoszkolnej.

INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE, obok letnich INSPIR@CJI (w 2019 roku w dniach 27-28.06) to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl wspólnie z Fundacją Think! i Think Global przy współpracy merytorycznej z Superbelframi. Wspólnie zastanawiamy się, co warto zmienić. Doświadczenia ostatnich lat przekonują nas, że edukacja wczesnoszkolna w Polsce może być skutecznie poprawiana i modernizowana TYLKO dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub obok szkoły, a które są realizowane przez osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją i małymi dziećmi. Od jakości edukacji w klasach I-III zależy bardzo dużo. Od tego, z jakim entuzjazmem, kompetencjami i nastawieniem do uczenia się uczeń opuszcza klasę trzecią, zależy jak będzie uczył się później. Wczesny etap kształcenia wyposaża uczniów w podstawowy zasób umiejętności i postaw, na których mogą być rozwijane szerokie kompetencje w następnych latach. Dlatego spotykamy się, dzielimy się doświadczeniami i inspirujemy się nawzajem.

 

Organizatorzy: redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.

Współpraca merytoryczna: nauczycielki i nauczyciele z grup Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini

 

***

PROGRAM KONFERENCJI

INFORMACJA O HOTELACH

MAPA DLA UCZESTNIKÓW

FORMULARZ ZGŁOSZENIA 
(ze względu na RODO rejestracja obowiązuje każdego uczestnika - nie ma możliwości rejestracji grupowych)

WARUNKI UDZIAŁU

 

 

 

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie