Recepta na udaną wycieczkę szkolną?

fot. Kopalnia Soli w Bochni

Narzędzia
Typografia

Niezwykłe miejsce, gwarantowana pogoda i czyste powietrze! Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni - jest niezwykłą podróżą przez zadziwiające podziemne miasto, które w swojej ofercie proponuje wiele pobytów i opcji zwiedzania, dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów - od przedszkola do szkoły średniej.

Dzięki naszej ofercie można zrealizować niemal każdy spośród wymienionych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu celów organizowania krajoznawstwa i turystyki - od poznawania krajobrazu, zabytków i historii poprzez poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia do podnoszenia sprawności fizycznej i poprawę stanu zdrowia.

Dla najmłodszych turystów w ofercie znajduje się pięć programów edukacyjnych:

  • ”Zagadkowa Kopalnia”
  • „Śladami Pracy Górnika”
  • „Królestwo Skarbnika,
  • „Dar Księżnej Kingi
  • „Królewska Kopalnia”,

Scenariusze pobytów edukacyjnych opierają się na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

ZABAWY OKOLICZNOŚCIOWE

Na specjalne okazje Kopalnia proponuje dla najmłodszych - zabawy okolicznościowe 250 metrów pod ziemią: Andrzejki, Mikołajki i Bale Karnawałowe wydarzenia te gwarantują znakomitą zabawę uczestnikom nie zapominając o tradycjach, z których się wywodzą.

Dla starszych uczniów w ofercie proponowane są aktywne formy zwiedzania, jaką jest gra integracyjna „Przygoda w solnych górach”. Poznając historię zabytkowej kopalni soli uczniowie gromadzą wiedzę, którą będą musieli jak najlepiej wykorzystać rywalizując o punkty dla swojej drużyny.

Doskonałymi propozycjami na wycieczki są również:

PODZIEMNA EKSPOZYCJA MULTIMEDIALNA

Sprawia wrażenie, że zwiedzanie ma charakter podróży w czasie, która prowadzi przez historię górnictwa solnego rozpoczynając się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii.
Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków powodując, że przedstawione w ten sposób informacje utrwalają się na dłużej i są wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie.

➢ Doskonałym uzupełnieniem zwiedzania jest: PODZIEMNA PRZEPRAWA ŁODZIĄ: rejs 226m pod ziemią korytarzem o długości 120m, to właśnie tam bocheńscy flisacy organizują niezwykłą przeprawę łodzią.

TRASA PRZYRODNICZA

Trasa wiedzie wzdłuż „surowych” wnętrz bocheńskiej kopalni. Minimalny wiek uczestników, którzy mogą skorzystać ze zwiedzania to 10 lat. Podczas wycieczki będzie można zaobserwować jak działalność człowieka wpłynęła na powstanie unikatowego środowiska panującego w solnych wyrobiskach, charakteryzującego się skupiskami solnych nacieków, wykwitów, kalafiorów, a także jak doszło do powstania halitu fluorescencyjnego, jaka jest idea fluorescencji i dlaczego jest to zjawisko bardzo rzadkie.

NOCLEG W KOPALNI SOLI łączy integrację, edukację i wypoczynek w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych.

Tym, co z pewnością ucieszy uczniów, jest olbrzymia liczba atrakcji, które czekają na uczniów podczas pobytu nocnego to:

  • Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli
  • Zjazd 140-metrową zjeżdżalnią
  • Zabawa na podziemnym boisku sportowym
  • Dyskoteka 250m pod ziemią

WIĘCEJ INFORMACJI

Biuro Obsługi Turystycznej
T: +48 14 692 67 52 ,T: +48 14 692 67 54
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie