Polskie rozwiązania SPE. mTalent doceniony na największych targach edukacyjnych!

fot. Learnetic / BETT

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Próbując zmieniać nasz system edukacji na lepsze, często sięgamy po inspiracje z Finlandii czy USA. Warto jednak śledzić również rozwiązania oferowane przez rodzime firmy. Zwłaszcza takie, które regularnie zdobywają najważniejsze wyróżnienia z rąk międzynarodowych jury. Mowa dzisiaj o gdańskiej firmie Learnetic i serii mTalent, która już po raz drugi zdobyła prestiżową nagrodę Bett Awards.

Prestiżowa nagroda przypadła firmie Learnetic za serię programów mTalent dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kategorii „SEND Resources Products & Services” (ang. specjalne potrzeby edukacyjne i niepełnosprawność – zasoby, produkty i usługi).

Nagrody Bett Awards to najważniejsze wyróżnienie, jakie otrzymać mogą programy, pomoce i inne nowoczesne narzędzia stworzone dla edukacji. W każdej kategorii jury wybiera rozwiązania spośród zgłoszeń nadesłanych z całego świata. W tegorocznej edycji konkursu Bett Awards do ścisłego finału trafiła polska seria programów mTalent.

Jak możemy przeczytać na stronie nagrody Bett Awards „mTalent oferuje pakiet programów dostosowanych do potrzeb nauczycieli i terapeutów poszukujących zaawansowanych narzędzi i solidnego wsparcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami. Zbudowany na łatwo adaptowalnym frameworku HTML5, mTalent jest kompatybilny z komputerami, smartfonami, monitorami interaktywnymi i tabletami we wszystkich systemach operacyjnych”.

 

Tegoroczna nagroda to już drugie wyróżnienie dla programów mTalent, jakie przyznało międzynarodowe jury Bett Awards. Pierwsza nagroda Bett Awards, jaką zdobyła seria programów stworzona przez firmę Learnetic, została wręczona w 2021 roku w kategorii „Special Educational Needs Solutions” (ang. specjalne potrzeby edukacyjne – rozwiązania).

Aktywna Tablica 2024, czyli jak samemu sprawdzić mTalent

Twórcy serii mTalent zadbali o to, żeby każdy mógł przetestować te rozwiązania przed podjęciem decyzji o zakupie. Na stronie www.mTalent.pl udostępnione są bezpłatne wersje demonstracyjne każdego programu mTalent, a także karty pracy, webinary i inne materiały szkoleniowe.

Co więcej, uruchomione niedawno dofinansowanie Aktywna Tablica 2024 to najlepszy możliwy czas na zakup tego typu rozwiązań. Szkoły podstawowe mogą w ramach tego programy przeznaczyć nawet 43 750 zł na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii, takich jak seria mTalent. Warto się jednak pospieszyć, bo to ostatni rok obowiązywania tego dofinansowania, a wnioski można składać tylko do 15 maja. Więcej informacji o dofinansowaniu Aktywna Tablica i gotowe wniosku znajdziesz na stronie www.aktywnatablica2.pl.

 

(Źródło: Learnetic & https://bettawards.com/finalists-2024/)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie