Nauka przez działanie – nowe zajęcia w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

fot. CN Eksperyment - Tomek Kamiński

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni wprowadziło właśnie nową ofertę. Dziecięca ciekawość jest nienasycona. Rolą dorosłych natomiast jest jej nieustanne podsycanie i pozwalanie dziecku na samodzielne pozyskiwanie wiedzy i kolekcjonowanie doświadczeń. Eksperymentowanie i możliwość poszukiwania odpowiedzi na własną rękę to jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój i edukację dzieci.

Bardzo dużą rolę we wspieraniu klasycznie pojmowanej edukacji pełnią nowoczesne centra nauki, w których dzieci mogą spotkać i posłuchać opowieści prawdziwych naukowców, samemu doświadczyć zjawisk, zainspirować się i wspólnie z rówieśnikami przeżywać naukowe przygody, które prowadzić będą do ich pierwszych naukowych odkryć.

Aby w jak największym stopniu wspomagać i uzupełniać w atrakcyjny sposób edukację dzieci i młodzieży, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni po raz kolejny wprowadziło do sprzedaży ofertę edukacyjną na semestr zimowy 2019/20. Zajęcia obejmują szereg tematów z dziedziny nauk przyrodniczych. Uczniowie podczas warsztatów przeżyją przygody i rozwiążą zagadki, własnoręcznie przeprowadzą doświadczenia i dokonają obserwacji. Tak przygotowane zajęcia uczą zarówno samodzielnego myślenia, jak i współpracy w ramach grupy oraz wyciągania i formułowania wniosków. Przekazują w nietypowy sposób wiedzę „podręcznikową” – uczniowie dowiadują się m.in. jak zbudowane są komórki, jak działa grawitacja oraz czym są ciągi matematyczne. Centrum Nauki EXPERYMENT przygotowało odrębne scenariusze zajęć dla różnych grup wiekowych, a poziom poszczególnych lekcji dostosowany jest do wiedzy uczestników.

Tegoroczna oferta edukacyjna została uzupełniona o nowe zajęcia dla młodzieży od 7 klasy i uczniów szkół ponadpodstawowych. Interdyscyplinarne zajęcia „Eureka!” łączą zagadnienia fizyki, chemii, biologii i matematyki. Podczas nich uczestnicy podzieleni na drużyny eksplorują wystawę EXPERYMENTU, a na warsztatach dowiadują się o odkryciach naukowych, które zmieniły bieg historii. Z kolei cykl zajęć „I wszystko jasne” to trzy pełne eksperymentowania i obserwacji zajęcia, skupiające się na temacie światła i opisujące je z perspektywy różnych dziedzin nauki.

Kolejnym uzupełnieniem zajęć w EXPERYMENCIE są przygotowane przez edukatorów ścieżki edukacyjne, dostosowane do wieku uczniów i różnych poziomów nauczania oraz specjalna oferta zwiedzania z edukatorem.

Szczegóły aktualnej oferty edukacyjnej CN EXPERYMENT można poznać na stronie Centrum: https://experyment.gdynia.pl/pl/oferta/dla-szkol-i-przedszkoli-semestr-zimowy-2019-2020.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie