Przygotuj z uczniami plakat lub nakręć film i wygraj sprzęt dla szkoły o wartości 15000 zł!

fot. Urząd Transportu Kolejowego

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapraszamy do udziału w nowym ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI ze szkół podstawowych. Drużyny, które przygotują najlepsze prace w każdej z dwóch kategorii, film lub plakat, otrzymają dla swojej szkoły nagrody o wartości 15 000 zł każda.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy zebrać zespół od 5 do 30 uczniów z tej samej szkoły podstawowej (klasy I – VI) i razem przygotować plakat lub nagrać filmik pokazujący przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Nie zapomnijcie, aby zarówno na plakacie, jak i w filmiku znalazła się postać nosorożca Rogatka i logo Kampanii Kolejowe ABC II.

Jest o co walczyć!

Zespół, który przygotuje najlepszą pracę w kategorii film, wygra sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł np. kamerę, aparat czy ekran multimedialny. Najlepsza praca zostanie także włączona do wideomappingu 3D, wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego zaplanowanego na czerwiec. Natomiast szkoła, która przygotuje najlepszy plakat, otrzyma sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł, np. mini miasteczko kolejowe lub wyposażenie sali gimnastycznej. Plakat zostanie zaprezentowany podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w czerwcu tego roku.

Ale to nie koniec! Trzy wyróżnione zespoły z każdej kategorii otrzymają 5 000 zł na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego, a ich prace zostaną wyeksponowanie podczas wystawy zorganizowanej w ramach czerwcowego wydarzenia.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są wyjątkowe opaski na rękę.

Zgłoszenia można wysyłać do 5 kwietnia 2023 r. do godz. 11:59:59 poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie https://akcjabezpieczenstwo.pl/.

Liczba zespołów z jednej szkoły podstawowej jest nieograniczona. Im większa liczba zespołów, tym większe szanse na wygraną!

Zachęcamy do polubienia i obserwowania działań Kampanii Kolejowe ABC II w mediach społecznościowych, gdzie odnajdziecie więcej informacji na temat konkursu „Akcja Bezpieczeństwo” i nie tylko.

Facebook: @kampania.kolejowe.abc/
Instagram: @kolejowe_abc/
TikTok: @kolejowe.abc

 

***

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie