Masz pomysł na uratowanie planety? Zostań czEKO Bohaterem i zrób coś dobrego z marką Grześki

fot. Shutterstock

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dzisiejszych czasach, w obliczu rosnącego zagrożenia dla dobrostanu naszej planety, konieczne jest podjęcie działań na rzecz ochrony środowiska. Co raz częściej mówi się o rosnącym zaśmieceniu Ziemi oraz nadmiernym konsumpcjonizmie. Niestety zdarza się, że papierek po ulubionym wafelku, czy innej przekąsce trafia, zamiast do odpowiedniego kontenera, na chodnik, ulicę czy trawnik.

Taki problem dostrzega marka Grześki, dlatego postanowiła zorganizować ogólnopolski konkurs na projekt proekologiczny Zostań czEKO Bohaterem skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest promowanie ekologicznej świadomości wśród przedstawicieli młodego pokolenia. W ten sposób marka, wykorzystując swój zasięg i możliwości, przeciwstawia się wszechobecnemu problemowi śmiecenia. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na problemy środowiskowe otoczenia i dofinansowanie najciekawszych inicjatyw, by móc wspólnie walczyć o czystszą Ziemię.

Na czym polega konkurs „Zostań czEKO Bohaterem” i jakie nagrody są do zdobycia?

Konkurs ten to doskonała okazja dla młodzieży, aby zaprezentować swoje pomysły na przedsięwzięcia proekologiczne i zdobyć nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a w przypadku wygranej - środki na sfinansowanie zwycięskiego projektu.

Projekty, które będą brane pod uwagę w konkursie, mogą przybierać różne formy. W zależności od grupy wiekowej - uczestnicy zostali podzieleni na klasy 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich - mogą to być filmy, wystawy, rzeźby, wydarzenia propagujące działania proekologiczne, książki, komiksy, pomysły na kampanie reklamowe, koncept na stworzenie strony internetowej lub aplikacji, a także pomysły na powołanie instytucji, fundacji lub stowarzyszenia. Każdy zespół może wybrać formę, która najlepiej odpowiada ich idei i umiejętnościom.

Oceniane będą nie tylko pomysłowość i oryginalność projektu, ale także jego praktyczne zastosowanie i potencjalny wpływ na środowisko. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, uczestnicy opiszą problem ekologiczny w swojej okolicy, a także określą cel wymyślonego projektu oraz stworzą jego kosztorys. Nie muszą jednak pracować nad wszystkim sami. Każdej grupie, która przejdzie pierwszy etap kwalifikacji, będzie pomagał mentor, specjalista z zakresu ochrony środowiska, który swoją wiedzą i doświadczeniem nakieruje uczniów na właściwe tory oraz pomoże im dopracować szczegóły. Po oddaniu projektu jury wyłoni 3 najlepsze propozycje w każdej grupie, które zostaną poddane głosowaniu. Zwycięzcy otrzymają w zależności od zajętego miejsca 1500, 1000 lub 500 zł na każdego członka zespołu, a wygrane grupy dodatkowo 20 000 zł na realizację projektu.

Wiedza, proaktywność, świadomość - korzyści płynące z zaangażowania się w projekt

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie na projekt proekologiczny? Przede wszystkim, jest to doskonała okazja, aby zrobić coś dobrego dla planety, a jednocześnie zdobyć wiedzę i doświadczenie w dziedzinie ochrony środowiska. Ponadto zwycięzcy otrzymają nagrody oraz środki na sfinansowanie swojego projektu, co pozwoli im na jego zrealizowanie i dotarcie z przekazem do jeszcze większej liczby ludzi.

Działania proekologiczne są niezwykle ważne dla przyszłości naszej planety. Kluczowe jest budowanie świadomości dotyczącej ochrony środowiska już od najmłodszych lat. Konkurs na projekt proekologiczny jest doskonałą okazją, żeby pokazać, że każdy z nas może wnieść swój wkład w ochronę środowiska i że działania na rzecz ekologii są nie tylko istotne, ale także ciekawe i inspirujące. Dzięki różnorodności projektów i form, w jakich mogą być one przygotowane, wszyscy uczniowie mają szansę wykorzystać swoje talenty w ramach projektu proekologicznego.

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej lub średniej i chcesz wziąć udział w konkursie robiąc coś dobrego z Grześkami, nie wahaj się - zbierz zespół i rozpocznijcie wspólną przygodę. Każdy może zostać czEKO Bohaterem!

To doskonały sposób, aby wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Przygotowanie projektu proekologicznego to także świetna okazja do praktykowania aktywnej pracy w zespole i rozwijania umiejętności społecznych, takich jak komunikacja, współpraca i przywództwo.

Młode pokolenie - nadzieja na lepsze jutro

To właśnie młodzi ludzie, którzy będą dorastać w czasach globalnych problemów środowiskowych, powinni być liderami w dziedzinie działań proekologicznych. Konkurs „Zostań czEKO Bohaterem” marki Grześki jest także szansą na zdobycie wiedzy na temat ochrony środowiska. Przygotowanie projektu wymaga bowiem zgłębienia tematyki i zapoznania się z różnymi aspektami ekologii. W ten sposób młodzi ludzie mają szansę nauczyć się, jak ważne jest dbanie o naturę, jakie problemy dotykają nasze otoczenie oraz jakie rozwiązania można zastosować, żeby ograniczyć negatywny wpływ człowieka na naszą planetę.
Dzięki temu, że projekty będą promować ideę ekologii wśród rówieśników, najmłodsi będą mieli szansę zrozumieć, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska, by zapewnić sobie i kolejnym pokoleniom zdrową oraz bezpieczną przyszłość. Dowiedz się więcej na temat konkursu i prześlij zgłoszenia na: https://zostanczekobohaterem.pl/.

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie