Podziemne lekcje w Kopalni Soli Bochnia

fot. Kopalnia Soli w Bochni

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wiemy jak ważne są wycieczki szkolne w programie nauczania. Ten element procesu kształcenia pozwala opiekunom zaobserwować i poznać swoich podopiecznych w sytuacjach pozaszkolnych. Pod powierzchnią ziemi kryje się wiele tajemnic i skarbów, które od zawsze rozbudzały wyobraźnię i inspirowały do odkrywania nieznanego. Takim unikalnym skarbem jest właśnie Kopalnia Soli Bochnia. Ten wpisany na listę UNESCO obiekt, przygotował bogatą ofertę wartościowych, edukacyjnych wycieczek szkolnych.

Wycieczka szkolna jest dla uczniów najbardziej wyczekiwanym momentem, podczas którego mogą odpocząć od szkolnych ław. Sceneria bocheńskich podziemi pozwala uruchomić procesy poznawcze, pobudza dziecięcą wyobraźnię, buduje relacje międzyludzkie. Podczas pobytu w Kopalni Soli Bochnia poznajemy historię górnictwa, dowiadujemy się, jak rozwijał się przemysł salinarny i sama kopalnia. Prezentacje multimedialne, będące częścią otoczenia, pozwalają dzieciom i młodzieży na wejście w interakcję z postaciami historycznymi, które pojawiają się podczas zwiedzania Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Wiele się mówi o tym, że do pełni rozwoju człowiek nie potrzebuje obecnie kolejnych innowacji technologicznych, ale powrotu do natury, do naszych korzeni, tego, co kiedyś było dla nas oczywiste i naturalne w codziennym życiu, a niestety wraz z intensywnym postępem techniki straciło swoją wartość. Takie możliwości otwiera przed dziećmi i nauczycielami Kopalnia Soli Bochnia. Edukacja dzieci oparta na współdziałaniu i wspólnych celach nie tylko przyczynia się do poprawy wyników w nauce, ale też prowadzi do wzrostu samooceny.

Nietypowość, ale także wyjątkowość miejsca jakim jest podziemna przestrzeń, wprowadza niesamowity klimat, wzmacniając w ten sposób dziecięcą ciekawość poznawczą. Kopalnia Bochnia oprócz drogocennej soli skrywa w sobie prawdziwe złoża wiedzy, interesujących faktów i wspomnień z przeszłości dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Oferta wycieczek dostosowana jest do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów - od przedszkola do szkoły średniej.

Pełną ofertę wycieczek szkolnych znajdą Państwo w naszym katalogu szkolnym, dostępnym pod linkiem: https://bit.ly/Bochnia_katalog_szkolny_edu_2023_2024

Rezerwacja telefoniczna lub mailowa: +48 14 692 67 52, +48 14 692 67 54, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji na stronie: https://kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/index.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie