Planeta Energii: pomysł na ciekawe zajęcia o energii elektrycznej

fot. Planeta Energii

Narzędzia
Typografia

Wystartowała IX edycja Planety Energii – programu edukacyjnego Grupy Energa, który od lat pokazuje, że wiedzę o prądzie i energii elektrycznej można przekazywać w atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, i dobrze się przy tym bawić. Programowi towarzyszy konkurs z nagrodami oraz zaproszeniem do udziału w „Akademii Planety Energii” – warsztatach dla nauczycieli z udziałem ambasadora Planety, dr. Tomasza Rożka.

Co to jest prąd i skąd się bierze? Jak trafia do naszych domów? Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych? Planeta Energii już od 2010 roku wspiera nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej w zdobywaniu i popularyzowaniu wiedzy na te ciekawe, lecz często trudne do wyjaśnienia tematy. W ubiegłym roku, chcąc otworzyć się na jak najszersze grono odbiorców, program przeszedł metamorfozę, udostępniając internetową platformę edukacyjną z bezpłatnymi zasobami interaktywnymi dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Dla dzieci Planeta Energii to przygoda, podczas której wraz z Energoludkami poszukują baterii wiedzy, aby przywrócić zasilanie utracone w skutek kosmicznej katastrofy. Dla nauczycieli – źródło atrakcyjnych materiałów edukacyjnych i pomysłów na lekcje, zaś dla rodziców – możliwość aktywnego włączenia się w proces kształcenia.

Każdej edycji programu towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Tegoroczne zadanie konkursowe polega przygotowaniu najciekawszego sprawozdania z lekcji i działania dodatkowego dotyczącego wybranej krainy wirtualnej Planety Energii, bez ograniczeń co do formy i treści prac. Przewidziano 3 nagrody główne (m.in. 3x czek na 10 000 zł na cele edukacyjne), 10 wyróżnień, 10 nagród dodatkowych oraz nagrody gwarantowane. Warunkiem udziału w konkursie jest rejestracja na platformie Planety Energii, a dla już zarejestrowanych – zgłoszenie udziału na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 27 maja 2019 r.

Szczegółowe informacje o IX edycji programu oraz konkursie: www.PlanetaEnergii.pl.

 

(Źródło: Energa S.A.)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie