Aplikacja do nauki czytania Pszczółka - teraz dostępna na tablecie i telefonie!

fot. www.pszczolka.online

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Popularna aplikacja do nauki czytania podbija serca nauczycieli, uczniów, rodziców i terapeutów w całej Polsce. Pszczółka usprawnia czytanie oraz pomaga w eliminowaniu zaburzeń z nim związanych, w tym dysleksji. Aplikacja (www.pszczolka.online) urozmaica zajęcia w klasach szkół podstawowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych i uprzyjemnia naukę czytania w domu, tym samym pomagając w kształceniu dzieci.

Aplikacja bazuje na sprawdzonych ćwiczeniach, które powstały we współpracy ze specjalistami z zaburzeń w uczeniu się. Pszczółka jest indywidualnym trenerem czytania odpowiednim dla wszystkich uczących się czytać, również uczniów z dysleksją. Aplikacja potrafi diagnozować problematyczne sfery w zakresie umiejętności czytania oraz proponować ćwiczenia na miarę potrzeb każdego dziecka, które następnie dostosowuje do jego postępów. Pszczółka ułatwia specjalistom pracę, a dzieci – ucząc, bawi!

W aplikacji dostępne są również dwie wersje językowe. Dodatkowo można uczyć się języków obcych: języka angielskiego i hiszpańskiego. Pszczółka urozmaica naukę języków, zmieniając ją w interaktywną zabawę. Szeroka gama ćwiczeń, obrazki, dźwięki, animacje i pochwały – to wszystko razem pozwala na wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci, rozwijanie ich umiejętności językowych i utrzymanie motywacji do pracy.

W jednym z poprzednich artykułów, które ukazały się na łamach portalu Pedagogika Specjalna opublikowaliśmy listę ulubionych ćwiczeń nauczycieli i teraupetów. Pełny artykuł można przeczytać tutaj

Od teraz Pszczółka jest również dostępna na tablecie i telefonie!

Aplikację można wyświetlić na rzutniku, tablicy interaktywnej, komputerze, a teraz również na tablecie i telefonie! Wystarczy na urządzeniu z Androidem wybrać Sklep Play i w pasku Szukaj aplikacji i gier wpisać Pszczółka lub nacisnąć na poniższy link: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.vcelka.androidapp&hl=pl.

Po zainstalowaniu aplikacji na tablecie lub telefonie, od razu można rozpocząć naukę i zabawę!

Po włączeniu aplikacji możesz zarejestrować się, tworząc nowe konto w Pszczółce, lub zalogować się. Wpisz swój email i hasło, aby zalogować się do konta, z którego do tej pory korzystałeś w Pszczółce.

Również w wersji mobilnej Pszczółki, możesz ćwiczyć nie tylko czytanie, ale też język angielski i hiszpański. W każdej chwili możesz przełączyć wersję językową w aplikacji i kontynuować pracę.

W wersji mobilnej możesz odtwarzać dokładnie te same ćwiczenia, z których korzystasz na stronie internetowej Pszczółki (www.pszczolka.online). Pracując na tablecie lub telefonie, nie potrzebujesz dostępu do internetu, więc ćwiczenia możesz wykonywać wszędzie.

Od teraz z łatwością możesz prowadzić zajęcia indywidualne z grupą uczniów. Każde dziecko, pracując na tablecie lub telefonie, może wykonywać ćwiczenia ze swojej indywidualnej playlisty podczas lekcji. W ten sposób wiele nauczycieli organizuje zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. W poradniach również już wykorzystywane są tablety i telefony z Pszczółką. Podczas gdy jeden pacjent pracuje z pedagogiem, inne dzieci w poczekalni uczą się z Pszczółką nie nudząc się czekaniem.

***

Informacje praktyczne dla poradni

Korzystanie z aplikacji w ramach zajęć w poradni jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkie zainteresowane poradnie do korzystania z Pszczółki (www.pszczolka.online), wystarczy zgłosić się na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu +48 22 211 88 33.

Oprócz wykorzystywania aplikacji w pracy podczas terapii, Pszczółka jest chętnie używana przez rodziców w domach kontynuując terapię. Na terenie poradni każdy ma darmowy dostęp do aplikacji. Co więcej, rodzic, któremu aplikacja została polecona przez terapeutę, uzyskuje darmową licencję do pracy w domu na jeden miesiąc.

***

Informacje praktyczne dla szkół

Zapraszamy również wszystkie szkoły do korzystania z aplikacji Pszczółka. Należy zgłosić się do nas na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu +48 22 211 88 33 i podać hasło Edunews.pl, by zyskać dwu miesięczną darmową licencję próbną w zamian za opinię na temat aplikacji. Program Pszczółka pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie lekcji, a także ograniczyć koszty materiałów potrzebnych do kopiowania tekstów. Ćwiczenia generowane są przez komputer z bazy danych obejmującej dziesiątki tysięcy słów.

W porównaniu z podręcznikami papierowymi nie może zatem dojść do sytuacji, że zabraknie odpowiednich materiałów do nauczania. Nauczyciel może rozpocząć pracę z ćwiczeniem na dowolny temat kilkoma kliknięciami na tej stronie www.pszczolka.online.

Oprogramowanie zostało stworzone z pomocą finansową TACR.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Stanisław Czachorowski
  Też nie lubię wystawiać ocen studentom. Próbuje z systemem punktowym i nadmiarową liczbą zadań do wy...
 • Written by Iwona
  Miałam przyjemność jakiś czas temu uczestniczyć w tym szkoleniu!!!! Świetna kadra szkoleniowa, miła...
 • Written by Ppp
  Opuściłem szkołę z przekonaniem, że nie umiem języka angielskiego. Nigdy nie dostałem oceny powyżej ...
 • Written by Małgorzata
  Dziękuję za kilka świetnych podpowiedzi. Rzeczywiście nękanie wzajemne jest coraz powszechniejsze, ...
 • Written by Jerzy
  Warto skorzystać, wszystko za darmo-hotel i obiady. Po szkoleniu certyfikat no i wiedza :)

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie