Grudniowa moc prezentów od Pszczółki - indywidualnego trenera czytania!

fot. Pszczółka

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby problemy związane z pracą nauczyciela - kserowanie materiałów, mozolne przygotowywanie się do zajęć, codzienne motywowanie czy monitorowanie postępu w nauce dziecka - mogły odejść w niepamięć? Jeżeli szukasz narzędzia, które ułatwi uczniom naukę poprawnego czytania - dobrze trafiłeś, nie odchodź od komputera!

Pszczółka jako indywidualny trener czytania nie tylko usprawnia proces nauki czytania, ale również pomaga w eliminowaniu zaburzeń z nim związanych (np. dysleksja). Szeroka gama ćwiczeń, barwne obrazki w połączeniu z dźwiękami – to wszystko pozwala na wzbudzenie zainteresowania dzieci, rozwijanie ich umiejętności językowych i utrzymanie motywacji do pracy. Od niedawna dostępna jest również aplikacja mobilna, dzięki której możesz korzystać z naszego narzędzia nawet w drodze do szkoły!

Pszczółka pomaga zaoszczędzić nauczycielom czas potrzebny na przygotowanie zajęć oraz materiałów wykorzystywanych w ich trakcie. Ćwiczenia są automatycznie generowane na podstawie rozbudowanej bazy danych. Pracę można zatem rozpocząć za pomocą kilku kliknięć myszką. Aplikacja monitoruje postęp dziecka i na podstawie osiąganych rezultatów dobiera trudność kolejnych ćwiczeń tak, aby dziecko mogło rozwijać się razem z Pszczółką. Więcej szczegółów dotyczących praktycznego wykorzystania Pszczółki na zajęciach znajdziesz w artykule opublikowanym w portalu Pedagogika Specjalna: http://pedagogika-specjalna.edu.pl/terapia-pedagogiczna/aplikacja-do-nauki-czytania-pszczolka/

Aplikację można wyświetlić na tablicy interaktywnej, rzutniku, komputerze, laptopie, tablecie i telefonie. Wykorzystanie zaplecza technologicznego dostępnego w szkole daje nieznane dotąd możliwości - dzieci biorące udział w zajęciach grupowych mogą wykonywać zadania na swoich indywidualnych profilach czytelniczych.

 

Zachęć dzieci do nauki angielskiego i hiszpańskiego - pomożemy Ci w tym!

Uczniowie mogą razem z Pszczółką poznawać również dwa języki obce - angielski oraz hiszpański. Dostęp do nich jest możliwy również na telefonie bądź tablecie, preferowaną wersję językową możesz zmienić szybko w aplikacji. Wczesne oswojenie się z językiem innym niż ojczysty z pewnością wpłynie na tempo i jakość jego nauki w przyszłości. Zainspiruj się filmikiem, w którym Justyna Surma - nauczyciel języka angielskiego oraz współtwórca angielskiej wersji językowej aplikacji, opowie o możliwościach wykorzystania Pszczółki w praktycznej nauce języka angielskiego:

 

Spraw swojej szkole noworoczny prezent i zaproś ją do świata Pszczółki!

I Ty z końcem roku możesz zapoczątkować zmiany… w swojej szkole! Zaproponuj wykupienie licencji dla szkół do nauki czytania w grudniu - w prezencie placówka otrzyma darmowe licencje na naukę języka angielskiego i hiszpańskiego! Lista dostępnych pakietów dostępna jest tutaj.

 

Szansa na dofinansowanie aplikacji dla szkół z aż 4 województw! 

Jeżeli Twoja szkoła znajduje się w województwie łódzkim, podlaskim, warmińsko - mazurskim bądź opolskim to obecnie pojawiła się możliwość pozyskania dofinansowania na zakup licencji szkolnej z funduszy Unii Europejskiej. O najbliższych naborach wniosków dla wspomnianych regionów kraju dowiesz się z pszczółkowego bloga.

Pszczółka doskonale wpisuje się w wymagania dotacyjne np. jako:

  • kompleksowy program wspomagający szkołę lub placówkę systemu oświaty w procesie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi;
  • doposażenie szkół lub placówek systemu oświaty w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych, kształcenia oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

***

Informacje praktyczne dla poradni

Korzystanie z aplikacji w ramach zajęć w poradni jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkie zainteresowane poradnie do korzystania z Pszczółki (www.pszczolka.online), wystarczy zgłosić się na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu +48 22 211 88 33.

Oprócz wykorzystywania aplikacji w pracy podczas terapii, Pszczółka jest chętnie używana przez rodziców w domach, jako kontynuacja terapii. Na terenie poradni każdy ma darmowy dostęp do aplikacji. Co więcej, rodzic, któremu aplikacja została polecona przez terapeutę, uzyskuje darmową licencję do pracy w domu na jeden miesiąc.

***

Informacje praktyczne dla szkół

Zapraszamy również wszystkie szkoły do korzystania z aplikacji Pszczółka. Należy zgłosić się do nas na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu +48 22 211 88 33 i podać hasło Edunews.pl, by zyskać dwumiesięczną, darmową licencję próbną w zamian za opinię na temat aplikacji. Program Pszczółka pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie lekcji, a także ograniczyć koszty materiałów potrzebnych do kopiowania tekstów. Ćwiczenia generowane są przez komputer z bazy danych obejmującej dziesiątki tysięcy słów.

W porównaniu z podręcznikami papierowymi nie może zatem dojść do sytuacji, że zabraknie odpowiednich materiałów do nauczania. Nauczyciel może rozpocząć pracę z ćwiczeniem na dowolny temat kilkoma kliknięciami na tej stronie www.pszczolka.online.

Oprogramowanie zostało stworzone z pomocą finansową TACR.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie