Lutowe webinary Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wracamy z cyklem webinariów Akademii Cyfrowego Edukatora, w którym eksperci Microsoft będą przybliżać narzędzia cyfrowej edukacji i dzielić się dobrymi pomysłami na podnoszenie efektywności i jakości zdalnej edukacji aż do końca tego roku szkolnego. Nauczyciele i uczniowie uczestniczący w zdalnych lekcjach potrafią już z pewnością wiele, ale z pewnością będziemy mogli podpowiedzieć, jak uczyć (się) jeszcze lepiej, łatwiej, korzystając z pomocy technologii edukacyjnych.

Technologie edukacyjne mogą rzeczywiście ułatwić przejście od edukacji "ławkowej" do cyfrowej lub hybrydowej (łączącej formy stacjonarne z uczeniem się online). Być może jesteśmy świadkami tworzenia się "nowej normalności" dla nauczycieli i uczniów, w której tradycyjna nauka w szkole na szeroką skalę będzie wykorzystywać technologie cyfrowe. Może powinniśmy zastanawiać się nad nowym modelem szkoły?

Jednocześnie zapraszamy na stronę Akademii Cyfrowego Edukatora, na której gromadzone będą zasoby wspierające szkoły w zakresie korzystania ze sprawdzonych narzędzi ICT w nauczaniu oraz instruktaże podpowiadające, jak najbardziej efektywnie przygotować szkolną infrastrukturę IT do edukacji zdalnej. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Można tam też uzyskać pomoc w sprawach związanych z wdrażaniem technologii edukacyjnych w Waszej szkole.

W każdym miesiącu od lutego do czerwca 2021 zaplanowano po jednym webinarium dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administatorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinaria zaczynają się o 19.00 i trwają około 45 minut.

Webinaria można oglądać:

  • na żywo: wydarzenie odbywają się na platformie Microsoft Teams przy wykorzystaniu Microsoft Teams Live Event. Nie jest wymagana instalacja aplikacji na urządzeniu ani logowanie się. Wymagana rejestracja na wydarzenie - sprawdź linki przy każdym z webinarów;
  • nagrania: na stronie Akademii Cyfrowego Edukatora.

Zapraszamy na lutowe webinaria:

Akademia Cyfrowego Administratora - 16.02.2021 (wtorek) - godz. 19.00-19.45

Microsoft 365 jako holistyczna platforma dla szkoły

Porozmawiamy o tym, dlaczego i jak warto zmierzać do standaryzacji rozwiązań IT i technologii edukacyjnych w szkołach. Będziemy także rozmawiać o elementach licencji Microsoft 365 A3, w szczególności tożsamości użytkowników, bezpieczeństwie oraz współpracy.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzą: Piotr Pawlik – Technical Program Manager, Microsoft oraz
Bartosz Białek – Technical Specialist - Education, Microsoft.

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 17.02.2021 (środa) - godz. 19.00-19.45

Modelowa Szkoła w Chmurze Microsoft – dlaczego warto inwestować w standaryzację technologii w szkole

Porozmawiamy o tym, dlaczego warto inwestować w standaryzację technologii Microsoft w szkole: te same usługi i wersje aplikacji dla każdej osoby na dowolnym urządzeniu i miejscu. Opowiemy o korzyściach z perspektywy pracowników i uczniów, m.in. pakiet Office Professional Plus na 5 komputerów, 5 tabletów i 5 smartfonów dla każdej osoby w szkole.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar poprowadzi: dyrekcja Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Szkoła została wyróżniona tytułem Microsoft Showcase School we wrześniu 2019 r., a wcześniej brała udział w programie Microsoft Flagship School. Doświadczenia szkoły w formie wideo oraz opracowania „Cyfrowa transformacja w edukacji” na stronie: https://aka.ms/Gdynia. O doświadczeniach szkoły opowiedzą: Witold Chudyszewicz – Dyrektor, Microsoft Innovative Educator Expert; Dorota Gorzejewska – Wicedyrektor, Microsoft Innovative Educator Expert; Joanna Szymańska – Wicedyrektor, Microsoft Innovative Educator Expert.

 

Akademia Cyfrowego Nauczyciela - 25.02.2021 (czwartek) - godz. 19.00-19.45

Z życia szkoły - jak rozwijać społeczność szkolną i realizować wydarzenia zdalnie

Porozmawiamy o tym, jak organizować życie szkoły w czasie edukacji zdalnej - jak integrować uczniów i realizować szkolne wydarzenia zdalnie. Podzielimy się pomysłami na integrację zespołów klasowych, podpowiemy, jak realizować wydarzenia szkolne na Microsoft Teams i Microsoft Teams Live Event – od spotkań z inspirującymi gośćmi, wieczorków poetyckich, imprez karnawałowych do festiwali nauki i dni otwartych szkoły.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Edyta Borowicz-Czuchryta – nauczycielka, lektor języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie oraz wykładowca na WSSP w Lublinie, Microsoft Innovative Educator Expert.

***

Nagrania poprzednich webinariów w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora, przydatne kursy online oraz instrukcje techniczne znajdują się na stronie: https://aka.ms/MicrosoftACE 

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie