Kwietniowe webinary Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W zaplanowanych na kwiecień webinariach Akademii Cyfrowego Edukatora eksperci Microsoft zainspirują ciekawymi pomysłami i kreatywnym wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji. Będą dzielić się dobrymi pomysłami na podnoszenie efektywności i jakości edukacji w szkole. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

Technologie w szkole są po to, aby ułatwić organizację procesu uczenia się i aktywne zdobywanie wiedzy. Nie powinny służyć tylko do odbioru lub odtwarzania wiedzy (np. z filmów czy wykładów), ale także do jej tworzenia, poprzez angażowanie uczniów w zajęcia i wykorzystanie przez nich różnych narzędzi cyfrowych. Dzięki platformie Office 365 szkoły uzyskały dostęp do długiej listy aplikacji edukacyjnych. Teraz tylko... trzeba je wykorzystać w nauce. 

Zapraszamy na stronę Akademii Cyfrowego Edukatora, na której gromadzone są zasoby wspierające szkoły w zakresie korzystania ze sprawdzonych narzędzi ICT w nauczaniu oraz instruktaże podpowiadające, jak najbardziej efektywnie przygotować szkolną infrastrukturę IT do edukacji zdalnej. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Można tam też uzyskać pomoc w sprawach związanych z wdrażaniem technologii edukacyjnych w Waszej szkole.

W każdym miesiącu aż do czerwca 2021 r. zaplanowano po jednym webinarium dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administatorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinaria zaczynają się o 19.00 i trwają około 45 minut.

Webinaria można oglądać:

  • na żywo: wydarzenie odbywają się na platformie Microsoft Teams przy wykorzystaniu Microsoft Teams Live Event. Nie jest wymagana instalacja aplikacji na urządzeniu ani logowanie się. Wymagana rejestracja na wydarzenie - sprawdź linki przy każdym z webinarów;
  • nagrania: na stronie Akademii Cyfrowego Edukatora.

Zapraszamy na kwietniowe webinaria:

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 14.04.2021 (środa) - godz. 19.00-19.45

Wizyta referencyjna on-line, czyli spotkanie z cyfrowym dyrektorem szkoły ponadpodstawowej 

Porozmawiamy na temat roli technologii w szkole w różnych obszarach (zarządzanie szkołą, dydaktyka, kompetencje cyfrowe, komunikacja i współpraca). Z dyrektorami szkół zastanowimy się także, jak widzą wykorzystanie technologii po zakończeniu zdalnej nauki, gdy znów wrócimy do klas szkolnych.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar poprowadzą: Małgorzata Solowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku, Microsoft Innovative Educator Expert oraz Renata Fudała, Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi.

 

Akademia Cyfrowego Administratora - 20.04.2021 (wtorek) - godz. 19.00-19.45

Jak zarządzać urządzeniami w szkole - Intune for Education oraz dedykowane urządzenia dla szkół z Windows 10 Pro

Porozmawiamy o tym, jak zarządzać urządzeniami w szkole dzięki Intune for Education oraz zaprezentujemy dedykowane urządzenia dla szkół z Windows 10 Pro. Pokażemy, jak wpiąć urządzenia do szkolnej domeny, jak zarządzać urządzeniami, politykami bezpieczeństwa i jednostkami administracyjnymi z Intune for Education.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Paweł Łakomski, Technical Specialist, MicrosoftAkademia Cyfrowego Nauczyciela - 22.04.2021 (czwartek) - godz. 19.00-19.45

Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów w trakcie Twojej lekcji z Office 365 Education i Microsoft Teams?

Porozmawiamy o tym, jak sprawić, aby uczniowie po drugiej stronie przestali być tylko biernymi odbiorcami przekazu nauczyciela. Pokażemy, jak nauczyciel może użyć różnych narzędzi Microsoft, aby zaangażować uczniów w lekcję.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Joanna Brosiło, nauczycielka informatyki w XV Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Piotra Wysockiego we Wrocławiu i w Zespole Szkół Nr 1 we Wrocławiu, Microsoft Innovative Educator Expert.

***

Nagrania poprzednich webinariów w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora, przydatne kursy online oraz instrukcje techniczne znajdują się na stronie: https://aka.ms/MicrosoftACE

Kontakt

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie