Aktywna Tablica 2021: Sprawdź, zanim złożysz wniosek!

fot. Learnetic

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już za chwilę rusza nabór wniosków do programu Aktywna Tablica! Skorzystaj z dofinansowania i wyposaż swoją szkołę. Nasz poradnik wskaże Ci, na co trzeba zwrócić uwagę, zanim przystąpisz do wypełniania wniosku. Dzięki temu w Twojej placówce znajdą się pomoce dydaktyczne, które odpowiedzą na wszystkie potrzeby nauczycieli i terapeutów.

Na rynku dostępny jest duży wybór multimedialnych programów wspierających terapię. Wiele z nich nie spełnia jednak wymogów współczesnych terapeutów i nauczycieli, a także ich pacjentów – programy zostały przygotowane w przestarzałej technologii, nie pozwalają na pracę na różnych urządzeniach multimedialnych, nie wspierają edukacji na odległość lub oferują zdecydowanie zbyt małą bazę ćwiczeń.

Dofinansowanie Aktywna Tablica 2020-2024 to druga edycja programu, w której szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą otrzymać środki na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Fundusze w 80% pochodzą z budżetu państwa, natomiast pozostałe 20% pokrywa organ prowadzący szkołę.

W tym roku po raz pierwszy z dofinansowania Aktywna Tablica skorzystać mogą także szkoły ponadpodstawowe, dla których środki (17 500 zł) przeznaczone mogą zostać na zakup specjalistycznego oprogramowania lub materiałów edukacyjnych wykorzystujących TIK, takich jak np. wirtualne laboratoria. W drugiej edycji programu pierwszy raz przeznaczono tak duże środki (43 750 zł) na specjalne potrzeby edukacyjne! Szkoły podstawowe mogą w ramach dofinansowania zakupić nowoczesne oprogramowanie i narzędzia do terapii.

Aby zagwarantować swojej szkole podstawowej dostęp do najlepszych pomocy terapeutycznych, należy dokładnie przeanalizować ofertę rynkową. W tym celu zwróć uwagę na następujące rzeczy, aby jak najlepiej skorzystać z programu Aktywna Tablica 2021.

1) Sprawdź, w co wyposażona jest Twoja szkoła

Podsumuj, jakie programy i pomoce edukacyjne znajdują się już na wyposażeniu Twojej placówki. Nie kupuj tego samego programu dwa razy. Wybierz nowe narzędzia wspierające terapię innych obszarów zaburzeń.

2) Sprawdź, jacy uczniowie uczą się w Twojej placówce

Skonfrontuj potrzeby Twoich uczniów z ofertą rynkową. Oceń, czego potrzebuje Twoja szkoła już teraz, a także zastanów się, czego może potrzebować w przyszłości.

3) Sprawdź, jakie urządzenia są na wyposażeniu Twojej szkoły

Upewnij się, że kupowane programy będą kompatybilne z urządzeniami, w które wyposażona jest Twoja szkoła. Nowoczesne programy pozbawione są nośników (płyty, pendrive’y), dzięki czemu można z nich w całości korzystać na dowolnym urządzeniu (monitor interaktywny, laptop, tablet).

4) Sprawdź, czy programy, które wybierasz, wspierają edukację zdalną

Zadbaj o to, aby nowe wyposażenie Twojej szkoły było inwestycją na długie lata. W tym celu wybierz nowoczesne programy, które pozwalają na pracę w szkole, a także wspierają nauczanie na odległość.

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje o dofinansowaniu Aktywna Tablica 2021, gotowe wnioski oraz polecane programy terapeutyczne dla szkół podstawowych znajdziesz na stronie https://aktywnatablica2.pl.

Szukasz programów dla szkół ponadpodstawowych? Wejdź na https://aktywnatablica2.pl/wlp i zobacz, jakie pomoce spełniają wszystkie wymogi rozporządzenia Aktywna Tablica 2021.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie