Majowe webinary Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W zaplanowanych na maj webinariach Akademii Cyfrowego Edukatora eksperci Microsoft zainspirują ciekawymi pomysłami i kreatywnym wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji. Będą dzielić się dobrymi pomysłami na podnoszenie efektywności i jakości edukacji w szkole. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

Technologie w szkole są po to, aby ułatwić organizację procesu uczenia się i aktywne zdobywanie wiedzy. Nie powinny służyć tylko do odbioru lub odtwarzania wiedzy (np. z filmów czy wykładów), ale także do jej tworzenia, poprzez angażowanie uczniów w zajęcia i wykorzystanie przez nich różnych narzędzi cyfrowych. Dzięki platformie Office 365 szkoły uzyskały dostęp do długiej listy aplikacji edukacyjnych. Teraz tylko... trzeba je wykorzystać w nauce. 

Zapraszamy na stronę Akademii Cyfrowego Edukatora, na której gromadzone są zasoby wspierające szkoły w zakresie korzystania ze sprawdzonych narzędzi ICT w nauczaniu oraz instruktaże podpowiadające, jak najbardziej efektywnie przygotować szkolną infrastrukturę IT do edukacji zdalnej. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Można tam też uzyskać pomoc w sprawach związanych z wdrażaniem technologii edukacyjnych w Waszej szkole.

W każdym miesiącu aż do czerwca 2021 r. zaplanowano po jednym webinarium dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administratorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinaria zaczynają się o 19.00 i trwają około 45 minut.

Webinaria można oglądać:

  • na żywo: wydarzenie odbywają się na platformie Microsoft Teams przy wykorzystaniu Microsoft Teams Live Event. Nie jest wymagana instalacja aplikacji na urządzeniu ani logowanie się. Wymagana rejestracja na wydarzenie - sprawdź linki przy każdym z webinarów;
  • nagrania: na stronie Akademii Cyfrowego Edukatora.

Zapraszamy na majowe webinaria:

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 12.05.2021 (środa) - godz. 19.00-19.45

Wizyta referencyjna on-line, czyli spotkanie z cyfrowymi dyrektorami szkoły podstawowej 

Porozmawiamy na temat roli technologii w szkole podstawowej w różnych obszarach (zarządzanie szkołą, dydaktyka, kompetencje cyfrowe, komunikacja i współpraca). Będzie to jednocześnie próba podsumowania, jak udało się poradzić z edukacją zdalną w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych. Z dyrektorami szkół zastanowimy się także, jak przewidują wykorzystanie technologii po zakończeniu zdalnej nauki, gdy znów wrócimy do klas szkolnych.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar poprowadzą: Wioletta Grochowicz, Dyrektorka w Centrum Edukacji Multimedialnej w Piasecznie, Microsoft Innovative Educator Expert oraz Mariola Kosztołowicz, Dyrektorka w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, Microsoft Innovative Educator Expert.

 

Akademia Cyfrowego Administratora - 18.05.2021 (wtorek) - godz. 19.00-19.45

Microsoft Power Apps

Coraz bardziej zaawansowane narzędzia informatyczne stwarzają możliwość nie tylko korzystania z gotowych rozwiązań Microsoft w szkołach, ale także tworzenia własnych aplikacji pomocnych w bieżącej działalności oświatowej. Porozmawiamy o tym, jak skorzystać w szkole z Microsoft Power Apps, czyli jak zbudować proste aplikacje z gotowych komponentów dostępnych w Office 365 A1. Drugim interesującym tematem będzie Power Automate – podpowiemy, jak zautomatyzować procesy w szkole, np. akceptację wniosków, obieg dokumentów.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Michał Rok, Senior Technical Specialist, MicrosoftAkademia Cyfrowego Nauczyciela - 27.05.2021 (czwartek) - godz. 19.00-19.45

Jak pracować metodą projektów w szkole z wykorzystaniem Office 365 i Microsoft Teams?

Projekty edukacyjne są szansą na zastosowanie wiedzy, którą uczniowie nabywają w szkole oraz na wykorzystanie ich umiejętności i talentów. W czasie edukacji zdalnej realizacja wielu projektów przeżywała trudności, ale z drugiej strony dzięki technologii Microsoft wiele udało się realizować. Porozmawiamy o tym, jak nauczyciele mogą pracować metodą projektów i w jaki sposób efektywnie wspierać zaplanowane zadania nowoczesną technologią i aplikacjami.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzą: Barbara Halska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 6 w Jastrzębiu Zdrój, Microsoft Innovative Educator Expert, oraz Iwona Cugier, nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Lesznie, Microsoft Innovative Educator Expert.

***

Nagrania poprzednich webinariów w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora, przydatne kursy online oraz instrukcje techniczne znajdują się na stronie: https://aka.ms/MicrosoftACE

Kontakt:

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie