Czerwcowe webinary Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

fot. Microsoft

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W zaplanowanych na czerwiec webinariach Akademii Cyfrowego Edukatora eksperci Microsoft zainspirują ciekawymi pomysłami i kreatywnym wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji. Będą dzielić się dobrymi pomysłami na podnoszenie efektywności i jakości edukacji w szkole. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na poniższe wydarzenia.

Technologie w szkole są po to, aby ułatwić organizację procesu uczenia się i aktywne zdobywanie wiedzy. Nie powinny służyć tylko do odbioru lub odtwarzania wiedzy (np. z filmów czy wykładów), ale także do jej tworzenia, poprzez angażowanie uczniów w zajęcia i wykorzystanie przez nich różnych narzędzi cyfrowych. Dzięki platformie Office 365 szkoły uzyskały dostęp do długiej listy aplikacji edukacyjnych. Teraz tylko... trzeba je wykorzystać w nauce. 

Zapraszamy na stronę Akademii Cyfrowego Edukatora, na której gromadzone są zasoby wspierające szkoły w zakresie korzystania ze sprawdzonych narzędzi ICT w nauczaniu oraz instruktaże podpowiadające, jak najbardziej efektywnie przygotować szkolną infrastrukturę IT do edukacji zdalnej. Jest to miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności cyfrowych. Można tam też uzyskać pomoc w sprawach związanych z wdrażaniem technologii edukacyjnych w Waszej szkole.

W każdym miesiącu aż do czerwca 2021 r. zaplanowano po jednym webinarium dla nauczycieli (Akademia Cyfrowego Nauczyciela), dla szkolnych administratorów IT (Akademia Cyfrowego Administratora) oraz dla dyrektorów (Akademia Cyfrowego Dyrektora). Webinaria zaczynają się o 19.00 i trwają około 45 minut.

Webinaria można oglądać:

  • na żywo: wydarzenie odbywają się na platformie Microsoft Teams przy wykorzystaniu Microsoft Teams Live Event. Nie jest wymagana instalacja aplikacji na urządzeniu ani logowanie się. Wymagana rejestracja na wydarzenie - sprawdź linki przy każdym z webinarów;
  • nagrania: na stronie Akademii Cyfrowego Edukatora.

Zapraszamy na czerwcowe webinaria:

 

Akademia Cyfrowego Administratora - 8.06.2021 (wtorek) - godz. 19.00-19.45

Koniec roku szkolnego z technologią Microsoft

Na koniec roku szkolnego technologia przychodzi z pomocą w wielu obszarach działalności szkoły. W tym webinarze opowiemy, jak w ostatnim miesiącu szkoły przed wakacjami wykorzystać Microsoft Teams Live Events. Będziemy także opowiadać o archiwizacji zasobów nauczyciela, m.in. testów i materiałów z zajęć. Podpowiemy także, jak dokonać archiwizacji zespołów w Microsoft Teams zsynchronizowanych za pomocą School Data Sync.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzą: Artur Rudnicki, Konsultant Microsoft ds. Edukacji, Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu oraz Bartosz Białek, Technical Specialist – Education, Microsoft

 

Akademia Cyfrowego Dyrektora - 16.06.2021 (środa) - godz. 19.00-19.45

Wizyta referencyjna on-line, czyli spotkanie z cyfrowymi dyrektorami przedszkola

Porozmawiamy na temat roli technologii w przedszkolu w różnych obszarach (zarządzanie placówką, dydaktyka, rozwijanie umiejętności dzieci, komunikacja i współpraca). Będzie to jednocześnie próba podsumowania, jak udało się poradzić z edukacją zdalną w przedszkolu w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar poprowadzą: Leokadia Lato, Dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 149 w Łodzi i Dominika Wilk, wicedyrektorka w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Strawczynie, Microsoft Innovative Educator Expert.


Akademia Cyfrowego Nauczyciela - 17.06.2021 (czwartek) - godz. 19.00-19.45

Dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli jak przygotować angażujące materiały edukacyjne i zaoszczędzić swój czas

Korzystając z dostępnych narzędzi Microsoft nauczyciel może tworzyć wspaniałe pomoce dydaktyczne i materiały dla swoich uczniów. Może nawet stworzyć własny podręcznik lub zestaw ćwiczeń dla swoich uczniów. Opowiemy o tym, jak można skorzystać z bogatych zasobów narzędzi w platformie Microsoft Office 365 i tworzyć takie materiały, które będą mogły być wykorzystane wielokrotnie przez nauczyciela w pracy z różnymi oddziałami klasowymi.
<<Zarejestruj się na webinar>>

Webinar prowadzi: Dorota Kujawa-Weinke, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu, Microsoft Innovative Educator Expert.

***

Nagrania poprzednich webinariów w ramach Akademii Cyfrowego Edukatora, przydatne kursy online oraz instrukcje techniczne znajdują się na stronie: https://aka.ms/MicrosoftACE

Kontakt:

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Microsoft dla Edukacji
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie