Gdzie najlepiej zrealizować bon na laptop dla nauczyciela?

fot. Komputronik

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomoc w konfiguracji laptopa i przeniesienie danych lub pakiet przydatnych akcesoriów. A do tego możliwość rozłożenia na raty sumy powyżej 2500 złotych z rządowego bonu dla nauczyciela. Miejsce zakupu laptopa nie powinno być przypadkowe, bo niektóre sklepy oferują nauczycielom więcej niż przewidziało Ministerstwo Cyfryzacji. Laptopy muszą spełniać konkretne wymogi, ale czasem zyskać można znacznie więcej.

Co i gdzie kupić?

2500 złotych na zakup nowego laptopa, to suma do wydania w sklepach stacjonarnych lub internetowych, choć tylko tych zatwierdzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wymogów technicznych jest sporo, ale specjaliści od technologii komputerowych już czekają w gotowości.

Pracownicy Komputronik przeprowadzą nauczycieli bezpiecznie przez cały proces zakupu, zarówno w naszym sklepie online, jak i wszystkich salonach stacjonarnych, by każdy mógł wykorzystać bon. Korzystamy przy tym z naszego doświadczenia i specjalnego systemu Ministerstwa Cyfryzacji – mówi Karolina Pietz-Drapińska, dyrektor Marketingu i PR Grupy Komputronik.

Komputronik przygotował dla nauczycieli ofertę specjalną z pakietami korzyści, które kosztują dosłownie 1 zł. Niektóre z nich dostępne są w sklepie online, a dwa tylko w salonach. Przy zakupie konkretnych laptopów w ramach realizacji bonu dla nauczyciela, wybrać można jedną z poniższych opcji:

 • Pakiet "Konfiguracja Laptopa" oraz przeniesienie danych ze starego urządzenia – opcja dostępna w salonie
 • Pakiet "Konfiguracja Laptopa" oraz usługa zdalny Informatyk z trzema interwencjami na 12 miesięcy – opcja dostępna w salonie
 • Pakiet "Zdalny Informatyk" z pięcioma interwencjami na 12 miesięcy
 • Pakiet sprzętu: Torba / Myszka / Słuchawki / Podkładka
 • Pakiet z drukarką HP DeskJet 2710e WiFi HP Smart App Apple AirPrint™ Instant Ink HP+

Wymiana laptopa to niełatwa sprawa, tym bardziej jeśli musi on spełniać określone z góry wymogi technologiczne. Do tego, kupujemy przecież sprzęt, który będzie nam służyć latami, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców. Ja znalazłem wsparcie w Komputronik, bo chciałem kupić sprzęt pasujący do moich potrzeb – mówi Pan Belfer, czyli Dawid Łasiński.

W Komputronik można rozłożyć na raty każdą sumę powyżej 2500 złotych, jeśli zdecydujemy się na laptopa o wyższej wartości niż suma bonu. Ministerstwo Cyfryzacji nie przygotowało listy z konkretnymi modelami, udostępniło jednak w rozporządzeniu szczegółową specyfikację notebooków, które można zakupić za bon. W sklepach Komputronik są już przygotowane, specjalnie na tę okazję laptopy, w różnych cenach, które spełniają wymogi ustawowe.

Gdzie szukać wiedzy?

Przed podjęciem decyzji warto posłuchać też tych, którzy już zgłębili temat. Dawid Łasiński, a więc Pan Belfer zaprasza na darmowy webinar już w środę 15.11 o 19:00 na Facebooku Pana Belfra. W jego trakcie, wraz z Dariuszem Fersterem, ekspertem Grupy Komputronik, omówi najlepsze propozycje zestawów laptopów dla nauczyciela oraz porówna systemy operacyjne MacOS, Windows i Chromebook, by ułatwić zainteresowanym podjęcie decyzji o wyborze tego, co sprawdzi się w pracy w edukacji.

Od czego zacząć?

W ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji nauczyciele mogą otrzymać bon o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopa. Żeby skorzystać z dofinansowania pierwszy ruch musi wykonać szkoła. Dyrektorzy placówek oświatowych muszą zgłosić każdego nauczyciela i przekazać mu niezbędny kod świadczenia. To właśnie ten kod umożliwia realizację bonu w sklepach, które zgłosiły się, by realizować ministerialny program.

Zgodnie z zapisami ustawy, bon przysługuje nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom pedagogicznym pozostającym w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r. w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Ostatnio bardzo "zgrywamy się" w tematyce przemyśleń :) . Pozwolę sobie na kilka uwag, jeszcze zanim p...
 • Written by Robert Raczyński
  Tłuczenie termometru, nawet przekłamującego, nie jest dobrym pomysłem. Z całą pewnością trzeba mieć ...
 • Written by Administrator
  Test testowi nie równy. Akurat ten jest przykładem sensownego ułożenia pytań i raczej do koncepcji s...
 • Written by Ppp
  Bezsensowny test, którego sprawne wypełnianie nie oznacza, że uczeń jest faktycznie mądry i poradzi ...
 • Written by Robert Raczyński
  Bardzo mnie cieszy pańskie zainteresowanie tematem i moim tekstem, ale chyba nie do końca się rozumi...
 • Written by Jan
  Możemy się spierać czy powinno być mniej czy więcej państwa opiekuńczego, ale na końcu sporu ktoś mu...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie