Najlepsze wycieczki edukacyjne do najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce

fot. Kopalnia Soli w Bochni

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wiemy, jak ważne są wycieczki szkolne w procesie dydaktycznym. Ten element procesu kształcenia grupowego pozwala opiekunom zaobserwować i poznać swoich podopiecznych w sytuacjach pozaszkolnych. Wycieczki uczą i budują więzi w grupie. Ale dzieci potrzebują integracji nie tylko z rówieśnikami, lecz również z otaczającym je światem i przyrodą. Mamy zatem dla Państwa dobry pomysł na integrację waszych uczniów przez zabawę i naukę. Najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o historii i przyrodzie – warto do nas zawitać!

Kopalnia Soli Bochnia znajduje się na liście punktów rekomendowanych w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ, w kategoriach: największe osiągnięcia polskiej nauki, oraz kultura i dziedzictwo narodowe.

Pod powierzchnią ziemi kryje się wiele tajemnic i skarbów, które od zawsze rozbudzały wyobraźnię i inspirowały do odkrywania nieznanego. Takim unikalnym skarbem jest właśnie najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce, Kopalnia Soli Bochnia. Ten wpisany na listę UNESCO obiekt, przygotował bardzo bogatą ofertę wartościowych, edukacyjnych wycieczek szkolnych.

Pobyt w podziemiach najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce to połączenie zabawy i nauki. Podczas wycieczki szkolnej poznajemy zjawiska przyrodnicze, historię, rzemiosło górnicze, dowiadujemy się, jak rozwijał się przemysł i sama kopalnia. Prezentacje multimedialne, w zintegrowany z otoczeniem sposób pojawiają się podczas zwiedzania kopalni. Budują nastrój, przenoszą nas do dawnej kopalni. Dzięki temu otrzymujemy ogromną dawkę wiedzy, podanej często z odrobiną humoru. Dzieci i młodzież z chęcią angażują się w interakcję z postaciami historycznymi, które pojawiają się podczas zwiedzania trasy turystycznej.

Planując wycieczkę, możecie dostosować ją do potrzeb waszej grupy. Informacje na stronie kopalni: https://bit.ly/3esi2sp

Kopalnia oferuje zarówno standardowe zwiedzanie trasy turystycznej, jak i pobyt edukacyjny lub integracyjny, dostosowany do wieku uczestników wycieczki.

Wszystkie programy pobytów w kopalni dostosowane są do wieku uczestników i podstawy programowej. Niosą ze sobą wiele wartości poznawczych, kulturowych i patriotycznych. Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

Kopalnia Soli Bochnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

Wycieczka edukacyjna do bocheńskiej kopalni daje możliwość odwiedzenia ciekawego i bezpiecznego miejsca, w którym dzieci i młodzież nie tylko będą świetnie się bawić i uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.

Więcej informacji oraz inspiracji do zajęć szkolnych znajdziecie na stronie kopalni: https://bit.ly/3jsFrw9. Zachęcamy do korzystania z pomocy dydaktycznych, jakie znajdziecie w zakładce „materiały edukacyjne”.

Informacje i rezerwacje terminów:

Kopalnia Soli Bochnia, ul. Campi 15, 32- 700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
https://bit.ly/3m7Pnde

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie