INFORMATYKA - nowy kierunek studiów inżynierskich o profilu praktycznym w AWL

fot. AWL

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki uruchamia nowy kierunek studiów inżynierskich o profilu praktycznym – INFORMATYKA.

W dniu 23.04.2020 r. Uczelnia na mocy Uchwały Nr 100/2020 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uzyskała pozytywną opinię w zakresie uruchomienia nowego siedmiosemestralnego kierunku studiów inżynierskich o profilu praktycznym „Informatyka”. Natomiast w dniu 04.05.2020 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał decyzję zezwalającą Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki na utworzenie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „Informatyka”.

Uczelnia od czterech lat poszerza swoją ofertę edukacyjną zarówno dla studentów wojskowych, jak i cywilnych, odpowiadając na zmieniające się potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz rynku pracy. Zapotrzebowanie na studentów, którzy ukończyli ten kierunek z każdym rokiem wzrasta. Sam rynek pozostaje nienasycony, generując więcej stanowisk i specjalizacji. Stały rozwój technologiczny w każdej z dziedzin naszego życia gwarantuje, że absolwenci po ukończeniu kierunku „Informatyka”, nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

W odpowiedzi na te potrzeby oferujemy znakomite podstawy teoretyczne i arsenał inżynierskich rozwiązań, które będą nieocenione nawet w codziennych informatycznych wyzwaniach. Decydując się na studiowanie Informatyki na AWL, w trakcie trwania studiów zdobędziesz szczegółową wiedzę i praktyczne umiejętności programistyczne, pracując w najpopularniejszych środowiskach informatycznych. W trakcie pierwszego roku studiów postawimy fundamenty wiedzy, która będzie punktem startowym kształcenia studenta na specjalistę najwyższego poziomu. Program nauczania ukierunkowany jest na przygotowanie do samodzielnych działań specjalistycznych, a także w zespołach z innymi programistami. Kadra Akademii kładzie także nacisk na równowagę pomiędzy teorią i praktyką. Obszerną wiedzę teoretyczną wyniesioną z zajęć, studenci testować będą w realnych działaniach. Zarówno szczegóły teorii kompilacji, jak i szybka implementacja rozwiązań przy pomocy dynamicznego programowania, lub zaprojektowanie złożonego systemu informatycznego i dobranie odpowiednich technologii do jego realizacji, nie będą stanowić trudności dla naszego absolwenta.

Chcesz zostać ekspertem w szerokim spektrum IT i potrafić odpowiedzieć na zapotrzebowanie na rozwiązania informatyczne, zarówno pod względem analitycznym jak i realizacyjnym? Jeżeli stoisz przed wyborem kierunku studiów, masz w sobie głód wiedzy i pragniesz rozwoju, a kreatywność nie jest Ci obca - nie decyduj się na edukacyjne substytuty.

Bądź najlepszy w tym co robisz! Zapraszamy na studia do Akademii Liderów. Szczegóły naboru w zakładce „Rekrutacja”.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie