INSPIR@CJE 2017 - jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?

KONFERENCJA INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW

INSPIR@CJE 2017 – JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ?

Warszawa, 29-30 czerwca 2017 roku

#Inspiracje2017

 

Witamy serdecznie! Po raz piąty zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym, które powstało na prośbę i zostało zaprojektowane specjalnie pod potrzeby środowisk edukacyjnych: dyrektorów i nauczycieli w szkołach wszystkich typów, edukatorów, doradców, działaczy organizacji edukacyjnych.

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do edukacji szkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się raczej unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczną szkoły, zapraszając do wypowiedzi przede wszystkim praktyków - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią.

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wspólnie zastanawiamy się, co warto w szkole zmieniać oddolnie. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są m.in. projekty współpracy krajowej i międzynarodowej prowadzone w ramach programu eTwinning, Erasmus+ czy nominacje Jolanty Okuniewskiej (2016) oraz Mariusza Zyngiera (2017) do nagrody Global Teacher Prize. Na konferencji INSPIR@CJE chcemy pokazywać takie osoby i ich projekty, promować dobre praktyki, które mogą poprawiać jakość kształcenia w szkołach. W tym celu prowadzimy także akcję pt. ZWYKLI-NIEZWYKLI (NAUCZYCIELE) na naszym kanale Facebooka; spotkacie tam wielu nauczycieli, od których można się naprawdę wiele nauczyć!

INSPIR@CJE dają do myślenia tym, którym rzeczywiście zależy na rozwoju polskiej szkoły. Inspirują do działania, o czym donoszą nam chętnie uczestnicy konferencji. 

Spotkajmy się po raz kolejny na wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym w pierwszym tygodniu wakacji.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zachęcamy też do prenumeraty serwisu Wiadomości / Newslettera portalu Edunews.pl (na stronie głównej) - bądźmy w stałym kontakcie.

 

Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.
przy współpracy z nauczycielami społeczności Superbelfrzy RP

***

REKRUTACJA NA INSPIR@CJE 2017 ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA - BRAK MIEJSC - 16.05.2017

Osoby, które zarejestrowały się na konferencję, lecz nie dokonały dotąd przelewu opłaty konferencyjnej, znajdują się na liście rezerwowej. Osoby i instytucje, które otrzymały faktury do opłacenia - prosimy o dokonanie wpłaty (uczestnicy są uwzględnieni na liście).  

 

PROGRAM KONFERENCJI 

WARUNKI UCZESTNICTWA

FORMULARZ ZGŁOSZENIA (rekrutacja zakończona)

INFORMACJA O HOTELACH

MAPA DLA UCZESTNIKÓW