INSPIR@CJE 2021

Warszawa, 25-26 września 2021 roku

Chałubińskiego 8, wieżowiec Oxford Tower, ok. 300 m. od Dworca Centralnego

Witamy serdecznie! Zbliżają się INSPIR@CJE - już po raz dziewiąty zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym, które przygotowujemy specjalnie pod potrzeby środowisk edukacyjnych: dyrektorów i nauczycieli w szkołach wszystkich typów, edukatorów, doradców, działaczy organizacji edukacyjnych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nie chcemy robić kolejnego wydarzenia w formule online - chyba wszyscy potrzebujemy naprawdę się spotkać i zobaczyć na oczy. Poczuć, podotykać, porozmawiać w realu! Oczywiście dziś jeszcze nie wiemy, co będzie się działo we wrześniu - jak nasze państwo i szkoły będą funkcjonować, jakie obostrzenia będą w życiu publicznym w związku z pandemią i czy będzie można organizować duże konferencje, ale... ruszamy! 

W stanie możliwości na dziś planujemy INSPIR@CJE 2021 z udziałem ponad 300 uczestników na sali (pierwszeństwo mają osoby zaszczepione przeciw COVID-19). Serdecznie zapraszamy!

***

Wyróżnikiem INSPIR@CJI jest praktyczne podejście do edukacji szkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań, dzielenie się pomysłami, metodami pracy, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie. Staramy się skłaniać do głębszej refleksji. Nie uprawiamy propagandy, opowiadamy o tym, jak w szkołach faktycznie jest, czego nie ma i co rzeczywiście możemy i damy radę w nich zmieniać. Choć celem INSPIR@CJI jest debata edukacyjna, staramy się unikać zagadnień teoretycznych. Koncentrujemy się na zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą działalnością dydaktyczno-wychowawczą szkoły, zapraszając do wypowiedzi przede wszystkim praktyków - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest rzeczywiste działanie na rzecz rozwoju systemu edukacji w Polsce. INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią. Od 2013 roku w każdej konferencji bierze udział około 350-400 osób, którzy docierają do nas z najdalszych końców Polski. Zapraszamy ponownie!

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wspólnie zastanawiamy się, co warto w szkole zmieniać oddolnie. Uważamy, że polska edukacja może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją. Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. Dowodem na to są m.in. projekty współpracy krajowej i międzynarodowej prowadzone w ramach programu eTwinning, Erasmus+ czy nominacje Jolanty Okuniewskiej (2016), Mariusza Zyngiera (2017), Barbary Zielonki (2018) czy Magdaleny Dygały (2019), Przemysława Staronia (2020) do nagrody Global Teacher Prize. Podczas INSPIR@CJI chcemy pokazywać takie osoby i ich projekty, promować dobre praktyki, które mogą poprawiać jakość kształcenia w szkołach. 

INSPIR@CJE dają do myślenia tym, którym rzeczywiście zależy na rozwoju polskiej szkoły. Inspirują do działania, o czym donoszą nam chętnie uczestnicy konferencji, wracający do swoich szkół pełni pomysłów i wprowadzający je później w życie. Cieszymy się, że tak się dzieje dzięki INSPIR@CJOM. Od lat na łamach Edunews.pl zachęcamy, aby w każdej szkole zmiany nastąpiły wskutek działań oddolnych. Nikt lepiej nie potrafi tego zrobić, niż nauczyciele i dyrektorzy, rodzice i uczniowie w danej szkole. Tylko taka zmiana, która jest wypracowana przez społeczność szkolną, może być nazwana "dobrą zmianą". Nie narzekajmy więcej na szkołę, na MEN, kuratoria i urzędników oświatowych, na słabego ministra edukacji, bo lepsi nie będą - naprawdę wszystko zależy tylko od nas. Jesteśmy pewni - jeśli sama szkoła się za zmianę nie zabierze, na pewno nic nie uda się poprawić, a możliwe, że Waszą szkołę zepsują decyzje podejmowane poza nią, na poziomie ministerstwa, kuratorium czy wydziału oświaty w gminie...

INSPIR@CJE 2021 - spotkajmy się po raz kolejny na wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pod koniec września i porozmawiajmy o naszych szkołach. A potem spróbujmy coś w nich (i w sobie) poprawić!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zachęcamy też do prenumeraty serwisu Wiadomości / Newslettera portalu Edunews.pl (na stronie głównej) - bądźmy w stałym kontakcie.

 

Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o. 
przy współpracy z nauczycielami społeczności Superbelfrzy RP

***

PROGRAM KONFERENCJI (aktualny, stan na 1.09.2021)

WARUNKI UCZESTNICTWA

FORMULARZ ZGŁOSZENIA (rekrutacja zakończona)

INFORMACJA O HOTELACH

MAPA DLA UCZESTNIKÓW