Na edukację w Polsce oddziałują takie same trendy jak na szkolnictwo w innych krajach zachodnich. Wcześniej czy później nowe idee i metody dotrą także do naszego kraju. Co będzie wpływało na edukację i metody kształcenia za rok, za dwa, za pięć lat? Jak może zmienić się środowisko edukacyjne?
Otwartość w edukacji oznacza między innymi umiejętność obserwowania, wyciągania wniosków i uczenia się od nauczycieli i uczniów w innych krajach. Warto rozmawiać, spotykać się (uczestniczą na przykład w programach europejskich e-Twinning i Erasmus+), podglądać, co dzieje się w szkołach (także na innych kontynentach), czerpać z rozwiązań i pomysłów na wzbogacenie procesu kształcenia. O tym świetnie opowiadała podczas konferencji „INSPIRACJE 2014 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?“ Jolanta Gałecka, ekspert ds. edukacji Young Digital Planet.
Zapraszamy na energetyzujące wystąpienie:
Organizatorami konferencji INSPIRACJE 2014 (Warszawa 3-4 lipca 2014) były: Edunews.pl, Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! oraz grupa Superbelfrzy RP jako partner merytoryczny. Partnerzy wydarzenia: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz firmy RCS, VULCAN, Young Digital Planet, Learnetic. Patronat nad wydarzeniem objęły Gazeta Wyborcza, radio TOK FM i Głos Nauczycielski.
(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).