Dotykaj, doświadczaj, pytaj – odkrywaj z nami historię!

fot. Muzeum POLIN

Narzędzia
Typografia

Zapraszamy do Muzeum POLIN, miejsca pełnego dźwięków, barw i opowieści, ukazującego 1000 lat dziejów polskich Żydów. U nas żadne dziecko się nie nudzi! Pokażemy Wam piękno różnorodności kultur, religii i tradycji, porozmawiamy o przeszłości i wyzwaniach współczesnego świata. Obudzimy w Was ciekawość i zainspirujemy do twórczej pracy. Zobacz nową ofertę edukacyjną Muzeum POLIN.

Warsztaty rodzinne

Tradycyjnie w soboty spotykamy się na zajęciach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby – powstaną drewniane konstrukcje inspirowane Synagogą z Gwoźdźca, czy tradycyjne skrzynie i ramy do obrazów. Dla tych co lubią nowoczesność mamy zajęcia z kodowania organizowane z Firmą Samsung. Będziemy też tworzyć własne kompozycje muzyczne na niezwykłych spotkaniach - "Partytury z architektury" i sprawdzimy, czy poezja może być praktyczna - "Do rymu w praktyce". W niedziele zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych Muzeum POLIN. Spotkamy się na obchodach świąt żydowskich – Rosz ha-Szana, Sukot, Chanuka. Poszukamy inspiracji na nowej czasowej wystawie „Krew. Łączy i dzieli”. Będziemy tworzyć artystyczne komentarze do filmów, w ramach dwóch goszczących w Muzeum festiwali: 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o tematyce Żydowskiej i Festiwalu Kino Dzieci.

Więcej informacji: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/08/18/nowa-oferta-warsztatow-rodzinnych.

Warsztaty dla przedszkoli i szkół

Naszą nową ofertę edukacyjną w roku szkolnym 2017/2018 kierujemy do przedszkoli oraz do wszystkich poziomów i typów szkół (klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych). Przygotowaliśmy szeroki wybór warsztatów, oprowadzania po wystawie stałej oraz kursy doskonalące i spotkania dla nauczycieli.

Warsztaty edukacyjne w POLIN są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość.

W naszej ofercie warsztatowej znalazły się najbardziej lubiane przez uczniów tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty „Rok Ireny Sendlerowej” czy „Młodzi gniewni: pokolenie Marca '68”). Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Więcej informacji: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2017/08/18/nowa-oferta-edukacyjna-dla-przedszkoli-i-szkol.

Konferencja dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą, zarówno w szkole, jak i poza nią, do udziału w międzynarodowej konferencji edukacyjnej „Jak uczyć o ludobójstwie”. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 października 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Chcielibyśmy wspólnie z ekspertami zajmującymi się edukacją, ale też badaniami Zagłady Żydów i innych ludobójstw, zastanowić się, jak we współczesnej szkole i poza nią poruszać tę trudną tematykę. Jak kształtować wśród młodzieży postawę empatii i otwartości na różnorodność kulturową, etniczną i religijną? Naszymi prelegentami będą zarówno praktycy, jak i akademicy, z Polski i z zagranicy.

Konferencja będzie w całości tłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.

Zapraszamy również na specjalne wydarzenia towarzyszące konferencji: pokaz wielokrotnie nagradzanego na całym świecie węgierskiego filmu „1945” w reż. Ferenca Toröka oraz zwiedzanie wystawy stałej i Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.

Więcej informacji już wkrótce na www.polin.pl.

 

(Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by IWONA
  Niektóre artykuły przynoszą więcej złego niż pożytku... Mogę pracować 8 godz dziennie jak pani w biu...
 • Written by Mlody
  No niewyobrazam sobie codziennie uczyc 8h to by byla masakra chyba że 20lat i emerytura jak policjan...
 • Written by Robert Raczyński
  Niestety, "dostrzeganie nie tylko swoich racji" bardzo często mylone jest z akceptowaniem zjawisk mo...
 • Written by Robert Raczyński
  Cytując klasyka, oczywista oczywistość. To nie zarzut - większość tych sugestii ogólnometodycznych b...
 • Written by Krzysztof
  Panie Jarosławie, po prostu bardzo dziękuję :)

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie