Co trzeci Polak ocenia swoją sytuację finansową pozytywnie, a co piąty dostrzega jej poprawę. Prawie 30% określa ją jako stabilną, ale tylko co piąty badany czuje się bezpiecznie finansowo. To wnioski płynące z najnowszego badania Fundacji Think!, która od 2008 razem z Fundacją Citi Handlowy im. L.Kronenberga bada i analizuje nastawienie Polaków do obecnej i przyszłej sytuacji materialnej.
Wpływ mleka i produktów mlecznych na rozwój poznawczy dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Pierwszym, najcenniejszym produktem odżywczym człowieka jest bezsprzecznie mleko matki. Jego walory są niepodważalne. Matczyne mleko zapewnia prawidłowy rozwój, stymuluje układ odpornościowy, dba o utrzymanie prawidłowego składu bakterii w jelitach czy wreszcie zmniejsza ryzyko otyłości oraz wszelkich chorób, w tym cukrzycy. Wspomaga również rozwój mózgu. Woda, białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, probiotyki to tylko niektóre składniki stanowiące podwalinę zdrowia dziecka. Im mleko jest bogatsze w wymienione składniki, tym lepiej rozwija się kora mózgowa dziecka i więcej istoty białej znajduje się w mózgu, która wpływa na szybkość uczenia się, sprawność motoryczną czy sferę emocji.
Jak stosunek do pieniędzy wpływa na nasze życie?
Zdrowie finansowe jest bardzo ważne dla osiągnięcia zadowalającej jakości życia. Jest ono warunkowane wieloma czynnikami odnoszącymi się przede wszystkim do poczucia bezpieczeństwa finansowego, wiedzy i kompetencji ekonomicznych. A u jego podstaw leży to, w jaki sposób postrzegamy pieniądze – czym dla nas są, czemu służą i jak wiele jesteśmy gotowi poświęcić, by je zdobyć.
Jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach? Pobierz karty do rozmowy
Czy dziecko może wydać kieszonkowe na wszystko, co chce? Jak rozmawiać z nim o oszczędzaniu pieniędzy i zasobów? Gdzie przechowywać jego pieniądze – w skarbonce czy na koncie rodzica? Dzięki nowym kartom do rozmowy tematy dotyczące pieniędzy – tak dziecka, jak i Twoich, będą łatwiejsze.
Damy i Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają… A moi uczniowie tak!
Warto kształtować postawy przedsiębiorcze u dzieci już od najmłodszych lat. Prawie 100 lat temu Janusz Korczak w swojej książce „Bankructwo Młodego Dżeka” pokazał jak ważne jest rozwijanie przedsiębiorczości i kreatywności już od dzieciństwa. Tych tematów nie powinno zabraknąć w edukacji wczesnoszkolnej.
Jak uczyć dziecko finansów?
Obok wielu rodzajów inteligencji na pewnym etapie życia dziecka pojawia się inteligencja finansowa. I można ją rozwijać - już od etapu przedszkolnego, kiedy dziecko zaczyna mieć do czynienia z pieniądzem.
Nadmiar informacji a decyzje finansowe
Jak radzić sobie z nadmiarem informacji, których dostarczają nam media i Internet? I jak w tym kontekście podejmować finansowe decyzje „na chłodno”? Czy w tych czasach jest to w ogóle możliwe? Podpowiadamy, jak chronić się przed powodzią danych, a przy tym dawać konstruktywny przykład dzieciom i młodzieży.
Ostatnie komentarze
Mamy dwa różne obowiązki w Polsce.
Z tym "obowiązek nauki", jest formułowan...