e-Redakcja Edunews.pl

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Edunews.pl jest portalem społecznościowym, którego celem jest pobudzanie debaty na temat nowoczesnej edukacji i wspieranie przemian w polskiej szkole i uczelni. Zespół e-Redakcji portalu tworzą:

Sabina Furgoł - polonista, ewaluator, egzaminator zewnętrzny. Obecnie nauczyciel - konsultant, wykładowca, trener, ekspert POKL. Z zamiłowania - eksperymentatorka, poszukująca nowych skutecznych rozwiązań metodycznych m.in. w zakresie wykorzystywania TI w dydaktyce (WebQuest, ePortfolio).Zajmowała się m.in. metodyką nauczania, pomiarem dydaktycznym, zarządzaniem w oświacie, egzaminami zewnętrznymi, ewaluacją projektów, wykorzystaniem TI w dydaktyce (m.in. metodyką zdalnego nauczania w oparciu o platformy e-learningowe i technologią Web 2.0). Pracowała m.in. ze studentami, nauczycielami, osobami wykluczonymi społecznie, niepełnosprawnymi.

Lechosław Hojnacki - nauczyciel - konsultant, wykładowca, trener, facylitator. Pracuje ze studentami i czynnymi nauczycielami; ma także doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach różnych poziomów i typów. Zajmuje się implementacją metody projektów, e-portfolio oraz technologii Społecznego Internetu w procesie kształcenia, metodyką nauczania online i nauczania szkolnego opartego na mechanizmach Web 2.0. Skupia się na efektywności kształcenia cyfrowych tubylców. Informatycy uważają go za pedagoga, a pedagogowie - za informatyka. Z netbookiem rozstaje się tylko podczas jazdy konnej oraz tanga argentyńskiego (czyli często); ze smartfonem - rzadko. Redaktor i autor e-publikacji "Mobilna edukacja, czyli (r)ewolucja w nauczaniu" oraz "Mobilna edukacja, czyli (r)ewolucja w uczeniu się". Strona: www.enauczanie.com

Witold Kołodziejczyk - dyrektor i twórca Collegium Futurum – szkoły przyszłości powstającej w Słupsku.Autor licznych publikacji promujących innowacje w zarządzaniu oświatą, trener kadry kierowniczej oświaty, promotor wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Autor książki "Gra o szkołę. W poszukiwaniu zasad zarządzania w nowych czasach", współautor raportu "Jak będzie zmieniać się edukacja?". Współpracownik w zespole doradcy Prezesa Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka, były wicedyrektor CODN.

Marcin Polak - twórca i redaktor naczelny portalu o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, prawnik i ekonomista, edukator z zamiłowania. Od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalnie edukacją i komunikacją społeczną realizując autorskie projekty, społeczne i komercyjne, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W latach 2002-2007 kierował działalnością edukacyjną Narodowego Banku Polskiego, prowadząc kilkadziesiąt programów edukacji ekonomicznej i finansowej. Tworzy i realizuje autorskie programy edukacyjne z wykorzystaniem metody edutainment, multimediów oraz e-learningu. Jest również ekspertem międzynarodowym ds. edukacji finansowej, współpracuje z Bankiem Światowym i OECD, w latach 2008-2011 członek Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Edukacji Finansowej. Strona: www.edunews.pl 

Julian Piotr Sawiński - nauczyciel dyplomowany biologii i geografii, doktor nauk przyrodniczych, dydaktyk biologii, konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie ds. informacji i innowacji pedagogicznych. Redaktor naczelny „Nauczycielskiej Edukacji”. Nauczyciel Roku 1995 w konkursie Fundacji Innowacja w Warszawie.Rzeczoznawca MEN ds. recenzowania podręczników i pomocniczych środków dydaktycznych do biologii i przyrody, egzaminator OKE z biologii, trener programu „Ocenianie w Nowej szkole”. Organizator różnych kursów i warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli.Autor ponad 450 publikacji edukacyjnych nt. edukacji i innowacji. Kierunkowe zainteresowania: ornitolog.

Małgorzata Taraszkiewicz - neurometodyk, psycholog edukacyjny. Była m.in. redaktorem naczelnym Wydawnictw CODN. Od 2005 r. koordynator Kampanii na rzecz Uczenia się. Twórca i redaktor naczelny e-czasopism: TRENDY uczenie się w XXI wieku, Awangarda w Edukacji, Wielka Zabawa. Projektuje i prowadzi szkolenia z zakresu: rozwoju osobistego, kreatywności, inteligencji emocjonalnej, neurometodyki i diagnostyki strategii uczenia się wykorzystując formaty: NLP, psychosyntezy, kinezjologii edukacyjnej, integracji sensorycznej. Ekspert w zakresie Teorii Wielorakiej Inteligencji H. Gardnera. Autorka ponad 30 publikacji dla nauczycieli, rodziców i uczniów, m.in. "Atlas efektywnego uczenia się", "Jak wspierać zdolnego ucznia", "Uczenie wielozmysłowe".

 {jacomment off}

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Maciej M Sysło napisał/a komentarz do Czy projekt to dobra forma uczenia się?
Poniższy fragment pochodzi z mojej pracy "Przyszłość Laboratorium", która ukazała się w czasopiśmie ...
Ppp napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Najpierw należało przypomnieć i scharakteryzować style nauki - wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy. Po...
Lech Mankiewicz napisał/a komentarz do Kilka wskazówek, jak się uczyć
Bardzo ważna uwaga, choć mam wrażenie, że analiza nie jest do końca kompletna. Dlaczego? Taka techni...
To Stowarzyszenie Umarłych Statutów podaje nieprawdę. Art. 99 ustawy Prawo oświatowe umożliwia wprow...
Książka „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” nie jest autorstwa Martina Seligmana, lecz D...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Osiem filarów reformy edukacji (z komentarzem)
Dzięki za ten tekst. Mnie, mimo jakichś trzech podejść, nie udało się zadowalajaco skomentować tej b...
Gość napisał/a komentarz do Osiem filarów reformy edukacji (z komentarzem)
Też się bardzo niepokoję. Trudno mi się czyta te życzeniowe postulaty.
Ja się zgadzam z polonistką. Nauczyciele świetlicy zwykle jako argument pracy w wymiarze 26 godzin p...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie