Światowy Dzień Nauczycieli już jutro

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Polsce mamy swoje edukacyjne święto państwowe w październiku – Dzień Edukacji Narodowej, ale to nie jest jedyna okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa i mediów na edukację i tych, którzy uczą. Co roku 5 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Nauczycieli. Po raz pierwszy proklamowany był przez UNESCO w 1994 roku. Również polscy nauczyciele i edukatorzy z grupy Superbelfrzy RP postanowili w tym roku przyłączyć się do tej globalnej akcji.Światowy Dzień Nauczycieli - 5 października

Światowy Dzień Nauczycieli jest obchodzony co roku przez UNESCO w celu wyrażenia uznania dla setek tysięcy nauczycieli i edukatorów na całym świecie. Jest takim dniem w roku, kiedy warto zwrócić uwagę na pracę i znaczenie dla społeczeństwa osób uczących w szkołach i poza szkołą. Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli.

Do dzisiaj na całym świecie zarejestrowano na stronie tej inicjatywy (http://www.worldteachersday.org/) aż 92 wydarzenia poświęcone obchodom (na najróżniejszy sposób) Światowego Dnia Nauczycieli. Wśród nich jest także niecodzienna inicjatywa polskich Superbelfrów, którzy postanowili z tej okazji przygotować krótki filmik, pokazujący, że nauczyciele w Polsce mogą być szczęśliwi, optymistycznie nastawieni do życia, otwarci na świat i nowości do nas z niego trafiające.

Ponieważ 5 października wypada w tym roku w sobotę – zachęcamy wszystkie szkoły i organizacje do organizacji w poniedziałek 7 października różnego typu wydarzeń lub chociaż rozmowy o byciu nauczycielem i wspólnego obejrzenia krótkiego i optymistycznego filmiku przygotowanego przez grupę Superbelfrzy RP (www.superbelfrzy.edu.pl) – licencja CC-BY-SA.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie