Ku dalszym zmianom w edukacji?

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Maluchy "uratowane", a więc Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje się do konsultacji społecznych w sprawie zmian w systemie oświaty. Jak możemy przeczytać na stronie urzędu, "prace dotyczące zmiany podstawy programowej i programów nauczania będą przebiegały w grupach przedmiotowych." Jednocześnie z informacji wynika, że powstała grupa Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji. Jak czytamy, "wychodząc naprzeciw potrzebom, w grupie tej znaleźli się teoretycy i praktycy."

Do 22 stycznia 2016 r. można zgłosić drogą e-mailową (na adres dyrektora Gabinetu Politycznego Ministra: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) swoją kandydaturę do udziału w pracach tej grupy. Nie zostały sprecyzowane warunki, zatem należy rozumieć, że każdy, kto mógłby coś wnieść w prace nad zmianami systemu oświaty, może się zgłosić.

Im więcej osób, którym zależy na dobrych zmianach w edukacji weźmie udział w pracach tejże grupy Ekspertów, tym lepiej dla polskiej szkoły, uczniów i rodziców. Jest wiele rzeczy do poprawy w szkołach i dobrze byłoby o nich porozmawiać w jak najszerszym, merytorycznym gronie. Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń!

Jakby ktoś chciał poznać listę osób, które już się zgłosiły – znajdzie ją na stronie MEN: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/men-zaprasza-do-grupy-ekspertow-dobrych-zmian-w-edukacji.html

A na Nowy Rok 2016 chcielibyśmy nam wszystkim życzyć ewolucji, a nie rewolucji w polskiej szkole. Byłoby dobrze, aby o edukacji spierali się teoretycy i praktycy edukacji, a nie politycy i eksperci od polityki. Czy tak się stanie, wydaje mi się, że przekonamy się już bardzo szybko.

Udanego Sylwestra!

Redakcja Edunews.pl

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie