Drugi konkurs Filmoteki Szkolnej

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz drugi ogłasza konkurs na krótki film uczniowski w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!“. Filmy mogą być wykonane dowolną techniką, muszą trwać od 1 do 5 minut i być inspirowane którymś z filmów należących do pakietu Filmoteki. Na prace uczniów organizatorzy czekają do 1 lutego 2011 roku. Łap kamerę!(CC-BY) Centrum Edukacji Obywatelskiej

A coż to takiego ta Filmoteka? Jest to zestaw 55 polskich filmów, który został przesłany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej do wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych w Polsce. To materiał, z którego powinniście korzystać tworząc wasze prace konkursowe. Zestaw zawiera filmy tak znanych twórców jak m.in.: Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Marek Piwowski, Marcel Łoziński, Robert Gliński, Krzysztof Krauze, czy Krzysztof Zanussi. Filmotekę znaleźć możecie w szkolnej bibliotece, może w pracowni języka polskiego, wiedzy o kulturze lub sztuki. Koniecznie trzeba obejrzeć te filmy i uczyć się od najlepszych!

„Najpierw wypełnijcie formularz zgłoszeniowy, w którym wyraźnie zaznaczcie do którego z filmów z pakietu się odwołujecie i pamiętajcie, że inspiracja powinna oznaczać nawiązanie, kontynuację, może wariacje na temat wybranego filmu, ale nie jego remake.“ – mówi Anna Majewska z CEO. Gotowy film na płycie CD lub DVD należy przesłać na adres Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W konkursie będzie dwóch zwycięzców - pierwszego wybierze specjalnie zgromadzone jury, drugiego zaś internauci, którzy będą mogli głosować na swojego faworyta na stronie CEO. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody. Twórca filmu wyróżnionego przez jury otrzyma profesjonalny program do montowania filmów, natomiast nagrodą internautów są zestawy książek i filmów, które ucieszą każdego miłośnika kina!

W pierwszej edycji projektu nadesłano 50 filmów. Tutajmożna obejrzeć filmy, które przygotowali uczniowie w ubiegłorocznej edycji konkursu. Oto zwycięski film pierwszej edycji konkursu:

Projekt Filmoteka Szkolna. Akcja! organizowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

(Źródło: CEO)

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie