Sidebar

17
So, Maj

Poznaj mSilnię! Rusza pierwsza edycja nowego programu grantowego Fundacji mBanku

fot. mFundacja

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

mSilnia to nowy program grantowy dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem jest rozwijanie myślenia matematycznego. mSilnia promuje także praktyczne podejścia do nauczania matematyki oraz zachęca do współpracy nauczycieli różnych przedmiotów. W programie można wygrać grant na realizację projektu edukacyjnego, nagrodą są także honoraria dla autorów najlepszych scenariuszy lekcji matematyki. Pula nagród wynosi ponad 1 milion złotych. Program rusza tradycyjnie dziś, w dzień liczby Pi.

mSilnia zastąpi po 10 latach mPotęgę, główny program grantowy mFundacji, popularyzujący matematykę wśród uczniów i uczennic klas 4-8 szkoły podstawowej.

Przez 10 lat przekazaliśmy ponad 8,6 miliona złotych na dofinansowanie ponad 1,5 tys. kreatywnych i angażujących projektów matematycznych. Wzięło w nich udział ok. 160 tys. dzieci. – mówi Iwona Ryniewicz, prezeska mFundacji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pasjonatom matematyki, którzy przez dekadę zgłaszali do nas fantastyczne pomysły na kreatywne zajęcia. Wierzymy, że wspólnie udało nam się przekonać rzesze młodych ludzi, że matematyka to dobra zabawa i pożyteczna umiejętność – dodaje Iwona Ryniewicz.

mSilnia idzie o krok dalej. Ma rozwijać w uczniach myślenie matematyczne: umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i radzenia sobie z wyzwaniami.

Nowy program składa się z dwóch kategorii: konkursu na projekt edukacyjny – dla szkół i konkursu na scenariusz lekcji – dla edukatorów. W pierwszej z nich mogą wziąć udział publiczne szkoły podstawowe, centra doskonalenia nauczycieli, uczelnie wyższe, biblioteki i organizacje pozarządowe. Swój scenariusz mogą z kolei zgłosić metodycy, nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy i popularyzatorzy matematyki.

Wzór na zdobycie grantu lub nagrody jest prosty: mieć dobry pomysł, wypełnić formularz na stronie msilnia.pl i wysłać go do nas, a my wybierzemy najciekawsze zgłoszenia. Do rywalizacji zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea naszej książki „Matematyka jest wszędzie” i którzy potrafią pokazać dzieciom jak wykorzystywać matematykę w codziennym życiu. – mówi Iwona Ryniewicz.

Wraz z uruchomieniem programu ruszył cykl webinarów eksperckich „Matematyka jest wszędzie”. Jest realizowany przez Fundację Think! we współpracy z Fundacją mBanku. Obejmie cztery tematy:

  • rozwijanie myślenia matematycznego,
  • interdyscyplinarność,
  • nowoczesne metody nauczania oraz
  • praktyczny wymiar w edukacji matematycznej.

Na webinary można zapisać się m.in. śledząc fan page FB Fundacji Think! i Edunews.pl lub wypełniając formularz. Najbliższy webinar już w środę 

Wnioski w programie można składać do 7 maja br. Oceni je kapituła, w skład której wejdą przedstawicielki mFundacji oraz eksperci edukacji matematycznej. Najciekawsze projekty dostaną granty w wysokości od 7,5 tys. do 15 tys. złotych, będą także objęte mentorskim wsparciem podczas realizacji. Autorzy najlepszych scenariuszy dostaną honorarium
w wysokości 5 tys. złotych, a ich pomysł zostanie opublikowany i wypromowany przez mFundację, tak, aby mogli z niego korzystać inni nauczyciele i edukatorzy.

Więcej informacji o nowym programie można znaleźć na stronie: msilnia.pl. Zachęcamy do udziału!

***

Gdzie szukać inspiracji do nauczania matematyki? W bezpłatnym e-booku Matematyka jest wszędzie wydanym przez Fundację mBanku. To skarbnica inspiracji i pomysłów na tematy ciekawych i angażujących zajęć. Inspirujcie się nimi i pokażcie Waszym uczniom, jak praktyczna i potrzebna jest matematyka. 

 

(Źródło: mFundacja) 

Komentarze (0)
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Skomentuj
Piszesz jako gość
×
Suggested Locations
Wpisz tekst z poniższego obrazka. Nie jest wyraźny?

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

GPT napisał/a komentarz do EjAj z lodówki
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
GPT napisał/a komentarz do Kierunki rozwoju polskiej edukacji
Ministerstwo kupuje pracownie STEAM, ogranicza fizykę i chemię, a wszystko to okrasza pięknym slogan...
Ppp napisał/a komentarz do Dziesięć błędów informacji zwrotnej
Wszystko to prawda, ale na "zerowym" punkcie powinno być: błędem krytyki jest samo jej istnienie! w ...
Zbyt ogólny opis by zrozumieć czym to się różni od istniejących aplikacji edukacyjnych które są zazw...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Natura matury
Miałem wrażenie, że dość jasno dałem do zrozumienia, że nie rozważam tu zasadności ani prawidłowości...
Mikołaj napisał/a komentarz do Natura matury
Trafne pokazuje to, że matura to nie tylko test wiedzy, ale rytuał przejścia, który ma sens tylko wt...
Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...
Zapisałem dziecko na karate kontaktowe przez takich własnie małych gnojków by sam umiał się bronić

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie