Uczniowie o wyzwaniach w edukacji

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Edukacja i umiejętności w XXI wieku – zastanówmy się, jakie są najbardziej aktualne wyzwania? Jeśli masz 18-25 lat i chciałbyś wypowiedzieć się w tej ważnej sprawie, sięgnij po kamerę, nakręć trzyminutowy film i wyślij go na międzynarodowy konkurs organizowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). (C) OECD

OECD (ta sama organizacja prowadzi badania PISA) organizuje konkurs filmowy dla młodych ludzi w wieku 18-25 lat, którzy studiują lub są świeżo po ukończeniu szkoły średniej. Jego celem jest poznanie opinii i pomysłów młodych ludzi w kwestiach związanych z uczeniem (się). Organizatorzy formułują pytanie: jakie są według ciebie najważniejsze na dziś wyzwania dla edukacji: nauka odpowiednich umiejętności potrzebnych do zdobycia pracy, pokonywanie "przepaści cyfrowej", zwalczanie nierówności w dostępie do edukacji i szkoleń, inspirowanie kreatywności i innowacyjności, a może... coś zupełnie innego?

Swoją odpowiedź należy zawrzeć w formie trzyminutowego filmu, a następnie wgrać go na YouTube i przesłać link w formularzu elektronicznym (tu) do 31 marca 2012 (do północy czasu paryskiego).

Szczegółowy regulamin konkursu można przeczytać na stronie OECD. Laureaci zostaną zaproszeni do Paryża i wezmą udział w forum edukacyjnym OECD w dniach 22-24 maja 2012. Nagrody przyznane zostaną trzem zwycięskim filmom, wybranym przez Jury. Filmy będą oceniane pod kątem kreatywności, oryginalności, treści i ogólnej prezentacji (dźwięk i obraz).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 kwietnia 2012 na stronie OECD, zaś laureaci zostaną poinformowani poprzez e-mail.

Chyba warto skorzystać z okazji i zachęcić młodych ludzi do wypowiedzi na temat edukacji. Ich szkoły już nie poprawimy, ale sugestie będzie można wykorzystać w organizacji szkolnictwa dla przyszłych pokoleń.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie