Dziesięć emocji w sześćdziesiąt sekund

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Święta to doskonała okazja do kreatywnego spędzania czasu z najbliższymi osobami. Idealne do tego są różnego rodzaju gry i zabawy, które mogą angażować wszystkie osoby, młodsze i starsze. Czasami wystarczy zwykła prosta gra, aby wzbudzić wiele pozytywnych emocji.fot. Fotolia.com

Podczas jednej z ostatnich konferencji TED Jane McGonigal, zwolenniczka wykorzystania gier w edukacji i autorka książki „The Reality is Broken: Why Games make Us Better and How They Can Change the World“, zaprezentowała prostą grę – bitwę na kciuki, której można spróbować także podczas spotkań rodzinnych. 

Jesteśmy pokoleniem graczy, więc ciągle potrzebujemy wyzwań – uważa McGonigal. Jej zdaniem gry przynoszą wiele emocji: radość, ulgę, miłość, zaskoczenie, dumę, ciekawość, podniecenie, oczarowanie, zadowolenie i co najważniejsze – sprzyjają kreatywności. „Mają one wielki wpływ na nas i sprawiają, że jesteśmy naładowani optymizmem“ – mówi.

W ten czas świąteczny proponujemy spróbować podczas spotkań rodzinnych różnych gier. Dzięki nim naładujemy się optymizmem. Możemy spróbować najpierw tej, którą zaprezentowała McGonigal w poniższym filmie (włącz polskie napisy). Ale oprócz niej jest jeszcze wiele innych (nie tylko komputerowych!), których warto spróbować. Powodzenia i wielu niekończących się powodów do radości!

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczynski
  A czy w kalendarzu nie zabraknie Dnia Kreacji Szczęścia Gadaniem o Nim? Trenując mięśnie twarzy popr...
 • Written by Robert Raczyński
  "Wszystko to prawda, tylko... " jest to trzecia prawda w ujęciu tischnerowskim ;) i na takiej prawdzie...
 • Written by Ppp
  Wszystko to prawda, tylko... Kto poucza i ocenia innych, sam musi być czysty! Skoro szkoła poucza i ...
 • Written by Robert Raczyński
  [...] obecnie bardziej niż kiedykolwiek życie wymaga od wszystkich członków społeczeństwa umiejętnoś...
 • Written by Jan
  Popyt na wiedzę faktycznie jest coraz bardziej ograniczony i nie będzie żadnego runięcia z hukiem - ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie