Edunews.pl – lat dziesięć

fot. domena publiczna - Pixabay.com

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Narodził się 13 lutego, dokładnie dziesięć lat temu. Jako dziesięciolatek ma się dziś całkiem dobrze i stara się być na tyle aktywnym, aby pozostać zauważonym w wielu szkołach i na uczelniach… Bardzo ceni sobie swoją niezależność i pewną równowagę, której tak często brakuje w dyskusji o polskiej edukacji (i nie tylko w edukacji). Uwaga! Dostrzega, że w otaczającym świecie edukacji jest bardzo dużo dobrych wiadomości i nie straszy złymi (jak duże i bardzo duże media). Na pewno ma wielu sympatyków i przyjaciół, zwłaszcza wśród polskich nauczycieli...

Pomysł stworzenia portalu internetowego poświęconego zmieniającej się edukacji w Polsce i na świecie, przyszedł mi do głowy jeszcze w 2007 roku, gdy pracowałem w Narodowym Banku Polskim. Kierując programem edukacji ekonomicznej NBP, w którym realizowane były projekty edukacyjne wykorzystujące możliwości mediów elektronicznych i technologii, dostrzegłem potrzebę upowszechniania informacji o tym, jak szkoły i instytucje edukacyjne rozwijają się dzięki integracji pedagogiki i technologii informacyjno-komunikacyjnej. W polskim Internecie nie było wówczas zbyt wiele informacji na temat nowoczesnej edukacji. Postanowiłem tę lukę wypełnić i w lutym 2008 roku Edunews.pl pojawił się w sieci.

Edunews.pl powstał w konkretnym celu - upowszechniania informacji o nowoczesnej i mądrej edukacji. Ale zawsze, od samego początku, najważniejszy był dla redakcji jeden cel: wspieranie nauczycieli w ich rozwoju zawodowym, pogłębianie wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, wzmacnianie kompetencji dydaktycznych. Tę misję realizujemy od 10 lat i mamy nadzieję, że będą Państwo z nami w kolejnych latach.

Stawiamy na wymianę myśli i inspiracje. Nie gonimy za informacją. Nie jesteśmy portalem informacyjnym ani słupem ogłoszeniowym dla edukacji. I nim nie będziemy. Staramy się być medium opiniotwórczym, niezależnym i wyważonym. W tym dniu szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, redaktorom (w szczególności wszystkim członkom e-Redakcji), publicystom, autorom, którzy pisali do portalu lub umożliwiali tu publikację swoich przemyśleń. Bez nich nie byłoby tak wielu cennych wypowiedzi o polskiej i światowej edukacji, które pojawiały się na internetowych łamach portalu

Zapraszam do częstych odwiedzin portalu i do pobrania nowych aplikacji Edunews.pl na telefony z systemami Android oraz iOS.

Obchody urodzinowe będą trwały aż do letnich INSPIR@CJI 2018 (28-29.06. w Warszawie - wkrótce je zapowiemy).

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Gdyby ktoś chciałby się podzielić z nami dobrym słowem, zapraszamy. Życzenia i dobre słowo chętnie przyjmiemy nie tylko dziś! W komentarzach, e-mailach (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub na Facebooku :-)

Z okazji 10. rocznicy działalności już otrzymaliśmy piękne słowa od nauczycieli - niektóre poniżej zmieszczamy:

 

Cały album okolicznościowy przygotowany przez nauczycieli z grupy Superbelfrzy można zobaczyć tutaj: https://goo.gl/nfzrbn.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  I znowu, gratuluję, niemal nic dodać, nic ująć, więc tylko kilka słów o tym "niemal": Wszyscy bardzo...
 • Written by Stanisław
  Niecałe 3 miesiące to chyba zbyt krótki czas na kategoryczny osąd...
 • Written by Robert Raczyński
  Postaram się o tej wykładni zapomnieć, kiedy następnym razem przyjdzie mi ochota pojeździć 120km/h ...
 • Written by Ppp
  Ściąganie jest REAKCJĄ na niekorzystną sytuację, zatem odpowiedzialność spada na tego, co tę sytuacj...
 • Written by Robert Raczyński
  Tekst prof. Czachorowskiego zainspirował mnie wtedy do kilku refleksji i muszę potwierdzić, że nic się...
 • Written by Ppp
  W PL jest obowiązek szkolny, co oznacza, że wszyscy chodzili do szkoły, więc wszyscy mają jakieś wsp...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie