Filmowa mapa przemian

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
edutainmentFundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Fundusze dla Polski – Filmowa Mapa Przemian”. W ramach projektu odbędzie się m.in. ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój naszego kraju (w wielu wymiarach) dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Uwaga, przewidziano wysokie nagrody!
 
Konkurs filmowy
Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmiku pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej „Filmowej Mapie Przemian” oraz w kanale filmowym. Lekka i przyjemna forma konkursu sprzyja efektywnemu przekazywaniu młodzieży treści z zakresu Funduszy Europejskich. Przy okazji jest to także ciekawe wyzwanie artystyczne dla młodych filmowców. 
 
Uczniom wystarczy komórka lub kamera oraz ciekawy pomysł, by zmierzyć się z konkursowym wyzwaniem. Razem z uczniem wygrywa nauczyciel, który pomoże w przygotowaniu filmu! Łączna pula nagród w konkursie wynosi 27.450 złotych!
 
W dzisiejszych czasach, w których młodzież dorasta w otoczeniu urządzeń cyfrowych, taka forma nauki jest jak najbardziej wskazana. Młodzi ludzie i tak tworzą dużo filmów, choć nie tak często są to filmy edukacyjne i dokumentalne. Zaproszeniem na ten konkurs chcemy ich zmotywować, aby wykorzystali swoje telefony komórkowe, aparaty, kamery do stworzenia filmu, w którym pokażą co zmieniło się w kraju, regionie czy w ich okolicy po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej – mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think! 

Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010 r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz „cięższe” niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl. Wszystkie filmy trafią do YouTube, w którym powstanie specjalny kanał filmowy prezentujący przemiany w Polsce z perspektywy młodzieży. 
 
edutainment
 
Akcja szkolna
Do tego nietypowego projektu edutainment zostaną zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. 160 z nich, które pierwsze zgłoszą się do konkursu, otrzyma zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie zajęć, które dostarczą wiedzy do zrealizowania filmu. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy film ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną. 

Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Więcej informacji na stronie www.mapaprzemian.pl
 
edutainment 
 
 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie