Nowy portal dla europejskich nauczycieli

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 2 kwietnia możemy korzystać z polskiej wersji nowego portalu edukacyjnego finansowanego przez Komisję Europejską. ConsumerClassroom.eu jest serwisem społecznościowym adresowanym do nauczycieli z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w którym znajdziemy ciekaw i interaktywne wysokiej jakości zasoby służące edukacji konsumenckiej uczniów w wieku 12-18 lat.(C) ConsumerClassroom.eu

Celem nowej inicjatywy Komisji Europejskiej jest wzmocnienie umiejętności młodych konsumentów w poruszaniu się po rynku, pogłębienie świadomości na temat praw konsumenckich, rozwijanie umiejętności korzystania z praw i uprawnień.

Atutem strony jest jakość materiałów edukacyjnych oraz narzędzi pomocniczych, takich jak narzędzie do tworzenia lekcji, fora czy czat na żywo. Są one przeznaczone dla nauczycieli młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, ale mogą z nich korzystać wszystkie osoby chętne do współpracy. Konstrukcja strony ułatwia nauczycielom zapoznanie się z tematyką konsumencką, tworzenie lub wybieranie gotowych lekcji dla uczniów oraz współpracę online z innymi nauczycielami i klasami z całej Europy.

Korzystając z najnowszych technologii internetowych i serwisów społecznościowych, Consumer Classroom zapewnia gotowe do zastosowania pomoce dydaktyczne o szerokim zakresie tematów edukacji konsumenckiej - począwszy od zrównoważonej, odpowiedzialnej konsumpcji aż po rozumienie zagadnień finansowych.

Consumer Classroom zaprasza nauczycieli do dynamicznej społeczności internetowej skupiającej nauczycieli z całej Europy - i nie tylko. Służy pomocą w dzieleniu się wiedzą z uczniami, zachęca do prowadzenia międzyszkolnych projektów interdyscyplinarnych oraz oferuje możliwość stania się ekspertem internetowym w dziedzinie szeroko rozumianej edukacji konsumenckiej.

Consumer Classroom ma ambicję stania się autorytetem w dziedzinie internetowej edukacji konsumenckiej, aby pomagać w zwiększaniu świadomości nastolatków, dostarczając wiedzy naszym przyszłym konsumentom na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim.

Co można znaleźć na stronie Consumer Classroom?

 • dostęp do kilkuset europejskich zasobów dotyczących szeroko rozumianej edukacji konsumenckiej we wszystkich językach UE,
 • narzedzia do tworzenia własnych interaktywnych lekcji,
 • narzędzia nauczyciela do organizowania własnej wirtualnej klasy i dzielenia się materiałami ze swoimi uczniami,
 • narzędzia do tworzenia międzynarodowych projektów szkolnych,
 • forum, kanały komunikacji z nauczycielami z innych krajów,
 • konkursy – możliwość wygrania wycieczki klasowej do Brukseli.

(C) ConsumerClassroom.eu

Serwis jest otwarty dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Aby korzystać z interaktywnych narzędzi należy zarejestrować się w serwisie: http://www.consumerclassroom.eu/pl/content/utwórz-konto (uwaga, hasło do konta musi zawierać przynajmniej jeden znak specjalny).

Docelowo ConsumerClassroom.eu zastąpi inny znany portal edukacji konsumenckiej Dolceta.eu, z którego część zasobów zostanie przeniesiona do ConsumerClassroom.eu.

Koordynację działań informacyjnych i promocyjnych oraz opiekę merytoryczną nad polską częścią ConsumerClassroom.eu sprawuje Fundacja Think! (www.think.org.pl).

Zachęcamy do dzielenia się informacją o tej inicjatywie z innymi nauczycielami i zarejestrowania się na stronie.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Maciej M. Sysło
  Jako komentarz kilka cytatów: Oscar Wild: edukacja to rzecz godna podziwu, ale dobrze jest od czasu d...
 • Written by Ppp
  Kiedy ja chodziłem do szkoły popularna była raczej metafora "szkoła naszym spólnym więzieniem". Choc...
 • Written by Joanna
  Szacun! Wspaniałe, merytoryczne i rzeczowe, a przy tym obiektywne przedstawienie i wyjaśnienie probl...
 • Written by Maciej
  Artykuł traktuje o pracy nauczyciela z podręcznikiem, z gotowym podręcznikiem, a więc faktycznie jeg...
 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie