Nauka angielskiego po amerykańsku

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dla poszukujących nowych pomysłów i narzędzi na naukę języka angielskiego strona internetowa American English, stworzona przez Departament Stanu USA, może okazać się bardzo ciekawą propozycją. Zawiera ona szeroki wybór zasobów online pomocnych w nauce angielskiego i przybliżających amerykańską kulturę.(Public Domain)

Strona American English oferuje nauczycielom bezpłatne zasoby pomocne w rozwoju zawodowym oraz w nauczaniu, takie jak porady metodologiczne, pomysły na zajęcia w klasie oraz:

  • piosenki w formacie mp3 wraz z tekstami,
  • pliki wideo,
  • audiobooki,
  • plany lekcji i materiały przydatne do nauczania w szkole,
  • linki do kursów dla nauczycieli online,
  • latwy dostep do magazynu English Teaching Forum.

W serwisie znajdziemy również interaktywną grę wideo Trace Effects. Została ona zaprojektowana przez Departament Stanu specjalnie do nauki angielskiego dla nastolatków w wieku 12-16 lat. Gracze przeżywają przygody w wirtualnym świecie, a jednocześnie uczą się angielskiego i poznają amerykańska kulturę.

Warto zwrócić przy okazji uwagę na prawa autorskie. Generalną zasadą amerykańskich serwisów rządowych jest to, że cały serwis należy do domeny publicznej, tzn. można te zasoby dowolnie wykorzystywać do dowolnych celów, także edukacyjnych. Zwracać uwagę trzeba jedynie na zewnętrzne zasoby zdjęciowe, graficzne czy multimedialne, które mogą być oznaczone prawami autorskimi.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Zadania fakultatywne
Zadanie fakultatywne dla Pani:Uczeń ma do obsługi dziesięć przedmiotów (w liceum więcej), doba ma ty...
W miejsce dyskusji o tym jak będzie, proponowałbym również pomyśleć i o negatywnym scenariuszu, któr...
Jerzy T. napisał/a komentarz do O lekturach obowiązkowych w szkołach średnich 
@Aleksander Lubina: Słusznym wydaje się [...]A jeśli to założenie jest zwyczajnie fałszywe, to co? J...
Pora ostateczna to zmienić.
Nie do końca się zgadzam. Wywód Autora jest logiczny, ale pod warunkiem odwrócenia podstawowych zało...
PEŁNA ZGODA! Tylko, że to jest oczywiste od wielu lat i pozostaje zapytać, dlaczego nic nie jest w t...
Nie wiem co autorzy mają na myśli pisząc partnerstwo poznawcze między edukacją a technologią (AI). P...
Jan Soliwoda napisał/a komentarz do Metody głębokiego uczenia się
Ppp: obawiam się że ilość materiału jest sprzężona z innymi pozostałymi parametrami, takimi jak wiel...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie