Mamy Niepodległą 2014

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jutro nadarza się dobra okazja do wysłania e-kartki – pewnie coraz rzadziej to czynimy w naszym życiu. Okazji nam wprawdzie nie brak, ale ta jest szczególna. Wyślijmy komuś e-kartkę z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości!fot. Muzeum Józefa Piłsudskiego

To już II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą! 2014”, której celem jest zachęcenie Polaków do wspólnych radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Akcja jest pokojową i jednoczącą alternatywą dla wydarzeń, jakie w ostatnich latach rozgrywają się tego dnia na ulicach polskich miast. Jednocześnie jest formą edukacji patriotycznej, która jest pozbawiona pompatycznych akcentów, zadęcia i patosu, jakiego zazwyczaj nie brakuje przy obchodzie świąt narodowych - jest po prostu świętem zwykłych-niezwykłych obywateli, którzy na co dzień rozwijają Rzeczpospolitą.

Każdy zainteresowany udziałem w akcji "Mamy Niepodległą!" może wysłać okolicznościową e-kartkę za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej za pomocą smartfona (Android) - pobierz aplikację.

W roku 2013 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku po raz pierwszy zorganizowało ogólnopolską akcję społeczną „Mamy Niepodległą!”, polegającą na wysyłaniu w dniach 4–11 listopada kartek pocztowych zaprojektowanych przez cenionych artystów z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pomysł okazał się dużym sukcesem, a szeroki odzew przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów. Kartki tradycyjne wysłało 112 500 osób, zaś 21 000 skorzystało z ich wersji elektronicznej. Dlatego w tym roku akcja jest kontynuowana. Założeniem akcji jest także oddanie głosu artystom, którzy z własnej perspektywy przekazują przesłanie „Mamy Niepodległą!”.

W I edycji projekty kartek pocztowych przygotowali Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń i Piotr Młodożeniec. W tym roku swoją wizję Mamy Niepodległą przedstawili: znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski – Papcio Chmiel. Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski – przedstawiciel pokolenia dwudziestolatków, któremu także oddajemy głos w temacie niepodległości. Można je wszystkie zobaczyć tutaj.

(Źródło: Muzeum Piłsudskiego, opr. red.)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie