Mamy Niepodległą 2014

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jutro nadarza się dobra okazja do wysłania e-kartki – pewnie coraz rzadziej to czynimy w naszym życiu. Okazji nam wprawdzie nie brak, ale ta jest szczególna. Wyślijmy komuś e-kartkę z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości!fot. Muzeum Józefa Piłsudskiego

To już II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą! 2014”, której celem jest zachęcenie Polaków do wspólnych radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Akcja jest pokojową i jednoczącą alternatywą dla wydarzeń, jakie w ostatnich latach rozgrywają się tego dnia na ulicach polskich miast. Jednocześnie jest formą edukacji patriotycznej, która jest pozbawiona pompatycznych akcentów, zadęcia i patosu, jakiego zazwyczaj nie brakuje przy obchodzie świąt narodowych - jest po prostu świętem zwykłych-niezwykłych obywateli, którzy na co dzień rozwijają Rzeczpospolitą.

Każdy zainteresowany udziałem w akcji "Mamy Niepodległą!" może wysłać okolicznościową e-kartkę za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej za pomocą smartfona (Android) - pobierz aplikację.

W roku 2013 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku po raz pierwszy zorganizowało ogólnopolską akcję społeczną „Mamy Niepodległą!”, polegającą na wysyłaniu w dniach 4–11 listopada kartek pocztowych zaprojektowanych przez cenionych artystów z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pomysł okazał się dużym sukcesem, a szeroki odzew przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów. Kartki tradycyjne wysłało 112 500 osób, zaś 21 000 skorzystało z ich wersji elektronicznej. Dlatego w tym roku akcja jest kontynuowana. Założeniem akcji jest także oddanie głosu artystom, którzy z własnej perspektywy przekazują przesłanie „Mamy Niepodległą!”.

W I edycji projekty kartek pocztowych przygotowali Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń i Piotr Młodożeniec. W tym roku swoją wizję Mamy Niepodległą przedstawili: znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski – Papcio Chmiel. Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski – przedstawiciel pokolenia dwudziestolatków, któremu także oddajemy głos w temacie niepodległości. Można je wszystkie zobaczyć tutaj.

(Źródło: Muzeum Piłsudskiego, opr. red.)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Zapominamy! Jak zatem zapamiętać?
Opis zjawiska bardzo dobry, brakuje tylko najważniejszego elementu: zaznaczenia konieczności REFLEKS...
Ppp napisał/a komentarz do Jak skutecznie się uczyć?
W wyniku pracy nad sobą człowiek może się zmienić, ale TYLKO DO PEWNEGO STOPNIA. Jak ktoś jest w jak...
Magdalena Korzeb napisał/a komentarz do Czasownik na plakacie
Fajny pomysł przetestuje w domu
Gość napisał/a komentarz do Uczeń przeszkadza w lekcji...
Teoria swoje a praktyka swoje
Ppp napisał/a komentarz do O poczuciu przynależności do szkoły
Jak człowiek uwierzy, że "przynależy", a potem zostanie wyrzucony - wtedy dopiero jest problem! Post...
Tadeusz napisał/a komentarz do Myślenie wolne i szybkie w praktyce edukacyjnej
Czytając ten artykuł nie mogę oprzeć się wrażeniu, że został wygenerowany przez sztuczną inteligencj...
Przypominam że oceny jeszcze nie zostały ze szkół usunięte, a bez tego te porady nie mają sensu, cho...
Stanisław Zbigniew Czachorowski napisał/a komentarz do Poczekajki dla uczniów
Dziękuję za wartościowe pomysły. Nie wszyscy pracują w tym samym tempie. Po przekształceniu chcę wyk...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie