Zabierz malucha, niech chóru posłucha

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Zabierz malucha, niech chóru posłucha” to skierowana do rodzin z dziećmi propozycja koncertu chóru Allegrezza del Canto połączonego z formą zabawy i edukacją – muzyczną i varsavianistyczną. Repertuar koncertu będzie stanowić muzyka wokalna od średniowiecza do współczesności. Dyrygent – Szymon Wyrzykowski opowie o słuchanych utworach oraz ich związkach z Warszawą. Pozwoli to lepiej zrozumieć wykonywaną muzykę chóralną zarówno rodzicom, jak i ich dzieciom. Przekaz muzyczny wzbogacony zostanie przez multimedialną prezentację obrazów Warszawy przez wieki.© Helena Polak

"Podobno nie ma lepszej stymulacji rozwoju dziecka niż kontakt z żywą muzyką klasyczną. Wiemy, że dzieci potrzebują ruchu i trudno skupić ich uwagę na słuchaniu, ale proszę się nie obawiać - etykieta filharmoniczna nie będzie na koncercie wymagana. Obecność dzieci jest fundamentem całego projektu i w naszej gestii będzie tak prowadzić koncert, aby skupić uwagę małych melomanów" – zachęca Szymon Wyrzykowski, dyrygent chóru.

W program koncertu wplecione zostaną zabawy umuzykalniające animowane przez prowadzącą Małgorzatę Krynicką, inspirowane metodą gordonowską. Dla dzieci zostaną przygotowane miejsca do rysowania, a prace nagrodzone zostaną słodkimi upominkami.

"Nazwa naszego chóru to Allegrezza del Canto, co znaczy radość śpiewania. Cieszymy się, że możemy zrealizować projekt dedykowany rodzicom z dziećmi, lubimy brać udział w takich nietypowych przedsięwzięciach. Choć jesteśmy chórem amatorskim, mamy zapał i pasję muzykowania i chcemy dzielić się nią z naszymi słuchaczami, zwłaszcza małymi" – mówi Wanda Kacprzak, Prezes Stowarzyszenia Allegrezza del Canto.

W ramach projektu przygotowane zostaną również 2 filmy edukacyjne, które będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych nagrane podczas koncertu i zmontowane tematycznie: Muzyka dawna i Muzyka XX i XXI wieku. Opublikowane zostaną w sieci (wraz z prezentacją multimedialną przygotowaną na potrzeby koncertu), m.in. na YouTube i portalach społecznościowych i edukacyjnych, służąc za ciekawy materiał z zakresu zarówno muzyki, jak i varsavianistyki.

Koncerty odbędą się w dwóch terminach – 23 listopada i 14 grudnia 2014 roku w Galerii Porczyńskich na pl. Bankowym 1 w Warszawie o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny, uwaga ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali - obowiązują zapisy poprzez wysłanie wiadomości z imieniem, nazwiskiem i liczbą osób na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Think!, która realizuje innowacyjne działania z zakresu edukacji i komunikacji społecznej. Celem Fundacji Think! jest wspieranie wszechstronnego rozwoju młodzieży i osób dorosłych poprzez skuteczne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej do przekazywania informacji, pogłębiania wiedzy i rozwoju umiejętności społecznych XXI wieku.

Więcej informacji:

Fundacja Think!, tel. 22-642 22 40, www.think.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Notka o autorce: Małgorzata Kowalczuk jest członkiem e-redakcji Edunews.pl, koordynatorką programów edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w warszawskiej Fundacji Think!, autorką tekstów o nowoczesnej edukacji, ekspertem Szkoły z Klasą 2.0, współautorką interaktywnych pakietów edukacyjnych do nauczania m. in. wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?
Zaprawdę powiadam Wam - likwidacja matury rozwiązuje WSZYSTKIE problemy z maturą. Średnia ocen na św...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie