Nakręć się z Filmoteką Szkolną

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeszcze tylko parę dni pozostało do nadsyłania prac na konkurs „Nakręć się” organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do 13 lutego czekamy na młodzieżowe prace odnoszące się do pakietu „Filmoteka Szkolna” – etiudy filmowe i recenzje. Nagrody – sprzęt filmowy, filmy, książki oraz udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej przypadną tym z autorów, którzy nawiążą odważny dialog z polskimi twórcami i przekonają nas do swojej wizji. Liczy się pomysł, zaangażowanie i intrygująca forma.

To już 8 edycja konkursu. W poprzednich pojawiły się prace niezwykłe i pod względem swojej formy artystycznej i pod względem przekazu, który niejednokrotnie podejmował ważne kwestie. Twórcy tych prac, pokazali, że bliskie jest im myślenie polskich filmowców, sięgających po kamerę nie tylko dla autoekspresji, ale także, by dokumentować istotne dla nich sprawy i angażować się w życie społeczności.

Wśród dotychczas nagrodzonych prac znalazły się poruszające fabuły:

ciekawe formalnie animacje:

i wyjątkowe dokumenty:

Liczymy na to, że i w tym roku pojawią się w konkursie intrygujące filmy, które zapadają w pamięć widzów i będą wielkim przeżyciem dla wszystkich zaangażowanych w nie osób. W poprzednich latach wyglądało to tak:

Jestem bardzo zadowolona z podejścia moich kolegów/koleżanek do kręcenia naszego filmu. Trzech największych 'łobuzów' z mojej klasy pokazało swoją powagę i cóż… drugie oblicze! Ten film pozwolił mi na zintegrowanie się z klasą i jestem im naprawdę wdzięczna za pomoc.

Jesteśmy dumne ze wszystkiego. Ten film jest wynikiem naszej ciężkiej pracy, dlatego cieszymy się, że pomimo trudności wygląda tak dobrze.

Największą przyjemność sprawiło nam bycie ekipą filmową. Miło nam było, jak inni nam się przyglądali i wspierali nas życzliwym słowem. Szczególnie dumne jesteśmy z tego, że film był kręcony na terenie naszej miejscowości i opowiada o jej życiu.

Kto może wystartować? – Uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych

Do kiedy można zgłaszać swoje prace? – Czekamy do 13 lutego. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych.

Gdzie szukać informacji na temat konkursu, jego regulaminu, zasad uczestnictwa, nagród, a także materiałów, które pomogą Wam w przygotowaniu własnych prac?- Zapraszamy na stronę filmoteka.ceo.org.pl, gdzie znajdziecie pełen pakiet informacji koniecznych, by wystartować w naszym konkursie. Do dzieła!

 

Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie