Mistrzowie Kodowania najlepszą Inicjatywą Edukacyjną Roku

fot. Mistrzowie Kodowania

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tegoroczny tytuł Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2017 został przyznany ogólnopolskiemu programowi Mistrzowie Kodowania. Dzięki tej inicjatywie już 100 tysięcy uczniów, na każdym etapie kształcenia, skorzystało z zajęć nauki programowania. Wyróżnienie zostało przyznane przez tygodnik „Głos Nauczycielski”.

Mistrzowie Kodowania to obecnie największy program edukacyjny w kraju prowadzony bez zaangażowania środków publicznych i w całości finansowany przez firmę Samsung. Jego celem jest rozwijanie cyfrowych kompetencji młodego pokolenia Polaków. Sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb. Jak podkreślają organizatorzy inicjatywy - liczba miejsc pracy wymagających umiejętności cyfrowych z roku na rok się zwiększa, dlatego z myślą o przyszłości dzieci musimy je do tego przygotować.

W programie Mistrzów Kodowania uczestniczy już 1 700 placówek, prawie 4 500 nauczycieli i 100 000 uczniów. Wszystkie materiały Mistrzów Kodowania są na wolnych licencjach, co pozwala korzystać z nich każdemu, kto chce uczyć programowania. Choć beneficjentami programu są głównie dzieci, kluczowe działania skierowane są do nauczycieli. Specjalne szkolenia, webinary i gotowe scenariusze lekcji podwyższają ich kwalifikacje, ale często są też początkiem zrodzenia się nowej pasji, jaką staje się programowanie. To właśnie nauczyciele, wspólnie z organizatorami, tworzą Mistrzów i sami się nimi stają. W trakcie czterech lat trwania projektu zrealizowali setki tysięcy niesamowitych projektów programistycznych i zainteresowali programowaniem tysiące dzieci.

Honorowy tytuł Inicjatywy Edukacyjnej Roku to dla nas ogromne wyróżnienie. Dzięki zaangażowaniu tak wielu nauczycieli w całej Polsce, od lat tworzymy podstawy nowoczesnej i cyfrowej edukacji w Polsce. Za ich wysiłek i pasję, serdecznie dziękujemy – podkreśliła Blanka Fijołek z Samsung Electronics Polska podczas uroczystej gali finałowej konkursu Nauczyciel Roku.

Tegoroczna edycja konkursu jest podwójnie ważna dla Mistrzów Kodowania, ponieważ tytuł Nauczyciela Roku otrzymała biorąca udział w programie trenerka programowania - Marta Florkiewicz-Borkowska.

 

(Źródło: Mistrzowie Kodowania)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie