Cybernauci zapraszają do współpracy

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia

Czy wasi uczniowie czują się bezpieczni w sieci? Czy potrafią reagować na różne sytuacje i niebezpieczeństwa, z którymi się spotykają? Od dwóch lat, w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowana bezpiecznych zachowań w sieci", Fundacja Nowoczesna Polska szkoli społeczności szkolne z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia. Warto podsumować - tylko w 2017 r. w ponad 700 szkołach w całej Polsce przeszkolono ponad 14 tysięcy nauczycieli i nauczycielek, ponad 45 tysięcy uczniów i uczennic oraz 17 tysięcy rodziców i opiekunów.

Kolejne szkoły mogą dołączyć do tej akcji. Fundacja przygotowała bezpłatną ofertę edukacyjną. Zgłoś swoją szkołę.

Materiały edukacyjne

Przygotowane zostały bezpłatne materiały z myślą o wszystkich grupach społeczności szkolnej– komiksy dla dzieci i młodzieży, test wiedzy dla rodziców i opiekunów oraz scenariusze zajęć dla nauczycieli. Są one dostępne bezpłatnie na stronie: http://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/.

Katalog materiałów edukacyjnych to narzędzie przeznaczone dla wszystkich poszukujących materiałów edukacyjnych dotyczących tematyki bezpieczeństwa w Internecie i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Katalog pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m. in. adresatów materiałów, zakres tematyczny czy licencje. Zapraszamy do korzystania z katalogu i samodzielnego dodawanie kolejnych materiałów. Więcej informacji: www.cybernauci.edu.pl/katalog.

II Konkurs Cybernautów

Dzięki Konkursowi Cybernautów można poznać efekty przeprowadzonych warsztatów. Każda szkoła, która zgłosiła się do konkursu, zorganizowała działania, mające na celu promocję postawy bezpiecznego korzystania z sieci i nowych technologii, angażując przy tym całą społeczność szkolną.

Wspólnie z rodzicami, dziećmi i nauczycielami stworzyliśmy autorską grę miejską dla młodych mieszkańców miasta, zaprosiliśmy do współpracy policję zajmującą się cyberprzestępczością, a także uczestniczyliśmy w różnych spotkaniach z autorytetami w dziedzinach szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci(...). Dzisiaj wspominamy ten czas, jako bardzo pracowity, ale równie satysfakcjonujący. To była wspaniała przygoda, którą chętnie powtórzymy. - Agnieszka Pierz-Skulimowska i Aleksandra Ryblewska, Prywatne Centrum Edukacyjne "Szkoły Sukces" w Białogardzie - laureaci II Konkursu Cybernautów.

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci” mają szansę na udział w III edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego. Na zgłoszenia czekamy do końca marca 2018 roku. Informacje o konkursie oraz formularz znajdują się na: http://www.cybernauci.edu.pl/konkurs

Baza Dobrych Praktyk

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie. Jest to dla naszej szkoły nowe doświadczenie i ogromna przyjemność. Rady i inspiracje, które czerpiemy z Waszych Dobrych Praktyk są bezcenne. - Marta Woźniak Wicedyrektor ZSU w Rabce.

Dobre Praktyki to przestrzeń, w której publikujemy opisy szkolnych inicjatyw z zakresu bezpieczeństwa w sieci i reagowania na zagrożenia, zrealizowanych w ramach Konkursu Cybernautów. Mogą one służyć jako inspiracja do organizowania kolejnych działań na rzecz promocji cyberbezpieczeństwa wśród całych społeczności szkolnych. Zapraszamy do korzystania z bazy Dobrych Praktyk: www.cybernauci.edu.pl/dobre-praktyki/.

Więcej informacji na stronie: https://cybernauci.edu.pl. 

 

(Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie