22. Piknik Naukowy – świat w ruchu

fot. domena publiczna - pixabay.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Świat nigdy nie zamiera w bezruchu. Dokąd pędzi światło? Dlaczego Ziemia się trzęsie? Co jest szybsze: oko czy ręka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp oczywiście wolny.

Nadchodzący Piknik Naukowy poświęcony będzie zagadnieniu ruchu i wszystkiemu co z nim związane. Podczas tegorocznej imprezy na PGE Narodowym czeka na nas wiele niesamowitych pokazów i eksperymentów.

Z pomocą technologii VR sprawdzimy, jak poruszał się Wszechświat chwilę po Wielkim Wybuchu. Przyjrzymy się powierzchni Ziemi i zobaczymy, jak przemieszczają się i zderzają ze sobą płyty tektoniczne. Dowiemy się, jaki kształt miały kiedyś kontynenty, w jaki sposób się przemieszczały i jak przeobrażały na skutek tych wędrówek. Przeniesiemy się również na Czerwoną Planetę gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił za sterami marsjańskiego łazika.

Dowiemy się też więcej o sobie samych. Jak dokładnie funkcjonują nasze stawy? Czy ruch może wpływać na mowę i słuch? O tym jak działają serotonina i endorfina przekonamy się podczas sesji treningowej w wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom będziemy mogli zobaczyć ile zjawisk dookoła nas jest nieuchwytnych dla ludzkiego oka. Podczas Pikniku odwiedzimy wirtualnie Europejski Ośrodek Badań Jądrowych CERN. Sprawdzimy też jak wyglądają fale akustyczne i w jaki sposób się poruszają.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy – wśród nich znajdą się stanowiska Centrum Nauki Kopernik oraz Polskiego Radia, z których będą nadawane audycje „na żywo”. Będzie można również spotkać i porozmawiać z wieloma radiowymi gwiazdami. W namiotach lub specjalnych stanowiskach zobaczymy niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

***

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, organizowaną przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania, a swoje Pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa. Partnerem strategicznym Pikniku Naukowego jest PGE Narodowy w Warszawie.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Gość napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za ten artykuł.
Ppp napisał/a komentarz do Oceniajmy rzadziej!
Terada i Merill mają CAŁKOWITĄ rację. Jak ktoś chce i może - nauczy się i bez oceniania. Jeśli ktoś ...
Marcin Zaród napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Mój syn będąc w liceum w klasie mat-info-fiz prosił z kolegami o ustawienie takich tablic na korytar...
Marcin Polak napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
Świetny przykład, że każdą przestrzeń klasy da się łatwo zreorganizować, aby pobudzić aktywne uczeni...
Robert Raczyński napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
O informacji zwrotnej można długo... Przedstawione tu wskazówki są cenne. Niestety, problem w tym, ż...
Andrzej napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Bardzo proszę o przykład idealnie napisanej informacji zwrotnej.
Ppp napisał/a komentarz do Informacja zwrotna dla przyszłości
Jeśli jestem w czymś dobry - wiem o tym, dodatkowy komentarz nie jest potrzebny.Jeśli jestem w czymś...
Piotr napisał/a komentarz do Déjà vu
Codziennie z ulgą odkrywam, że jestem emerytowanym nauczycielem

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie