Giełda inicjatyw edukacyjnych

fot. CN Kopernik

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ze względu na pandemię tegoroczna konferencja Pokazać – Przekazać 2020 została przeniesiona do świata wirtualnego, a zamiast dwóch dni potrwa od początku lipca do końca sierpnia. Kończy się właśnie II etap konferencji pt. „Eksperymentowanie w nowej rzeczywistości”, a jego finałem jest Giełda inicjatyw. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na spotkania online z twórcami wybranych działań edukacyjnych.

Organizatorzy konferencji Pokazać – Przekazać starają się pokazać, że nawet w warunkach zagrożenia epidemią nie możemy zapominać o poszukiwaniu nowych form działań edukacyjnych, aby tworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się - by krok po kroku zmieniać małymi krokami polską szkołę. Wokół nas powstaje coraz więcej inicjatyw, które mają realny wpływ na to, co dzieję się w szkołach, na różnych poziomach – nie tylko wychowawczym, ale i dydaktycznym. CN Kopernik zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrektorów do spotkań online, by porozmawiać z przedstawicielami oddolnych inicjatyw edukacyjnych o tym, co sprowokowało ich do założenia ruchu, do konkretnych działań, na czyje wsparcie mogli liczyć, jaki jest kierunek ich dalszej pracy. Poprzez takie spotkania możemy inspirować się do przeszczepiania sprawdzonych działań z jednych szkół do drugich.

Trwała zmiana w edukacji może nastąpić głównie dzięki ruchom oddolnym. Do przełomu dojdzie wtedy, kiedy sprawy w swoje ręce wezmą uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrektorzy. Rozmowy online z edukacyjnymi aktywistami zaplanowano na 24 i 25 sierpnia. Na każde z 45-minutowych spotkań jest 45 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń – aby porozmawiać, trzeba wypełnić formularz.

Goście Giełdy Inicjatyw

Pozytywna Uwaga, Stowarzyszenie Umarłych Statutów, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, Zdolni do pomocy,
Zaproś mnie na swoją lekcję, Szkoła w Chmurze i Uwolnij złomka.

To oczywiście tylko nieliczne z wielu istniejących w szkołach lub przy szkołach inicjatyw edukacyjnych. Jest ich znacznie więcej. I bardzo dobrze! Jako państwo powinniśmy czynić wszystko, aby takich działań przy szkołach lub w szkołach było jak najwięcej i nie powinniśmy rzucać kłód pod nogi edukacyjnych innowatorów na przykład poprzez wprowadzanie nieprzemyślanych wymagań biurokratycznych.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Pokazać – Przekazać 2020. Więcej informacji na stronie konferencji oraz na fanpage na FB.

Edunews.pl jest jednym z patronów medialnych konferencji Pokazać – Przekazać 2020.

 

(Źródło: CN Kopernik, opr. red.)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie