Lisek Ibisek wraca do szkół z nową serią opowiadań o emocjach

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Lisek Ibisek – rudzielec, który podbił serca nauczycieli i uczniów w całej Polsce – powraca z nową serią 12 edukacyjnych opowiadań. Tym razem bohater Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza najmłodszych do świata emocji i uczuć, oferując gotowe, bezpłatne narzędzia dla nauczycieli klas 1-3 i rodziców – opowiadania, scenariusze lekcji oraz propozycje zabaw pomagające rozmawiać z dziećmi o emocjach.

Wszystkie materiały – opowiadania, gotowe scenariusze lekcji zgodne z podstawą programową oraz ćwiczenia i zabawy do wspólnej pracy w domu – są dostępne bezpłatnie na stronie www.lisekibisek.pl.

Lisek Ibisek z czułością i prostotą opowiada dzieciom o sprawach ważnych i często trudnych: o nieśmiałości, niepełnosprawności, konfliktach i emocjach, które nie zawsze potrafimy nazwać. Nowe opowiadania pomagają dzieciom rozpoznawać i nazywać emocje, rozwijać empatię oraz lepiej rozumieć siebie i innych.

Lisek Ibisek pozwala zrozumieć uczucia i emocje swoje, jak i drugiego człowieka. Pokazuje drogę do pracy nad emocjonalnością. Uczy szacunku i empatii. Ukazuje, że życie niesie ze sobą wiele nowych i często trudnych sytuacji, ale zawsze jest sposób na dobre rozwiązanie. - podsumowuje autorka opowiadań Anna Rosiak-Walczak, pedagog i terapeuta.

Serii towarzyszą przepiękne ilustracje młodej artystki Anieli Gach, a każdy scenariusz lekcji został przygotowany z myślą o praktycznym wykorzystaniu w klasie – napisany językiem serca, ale w pełni zgodny z podstawą programową.

To jednak nie wszystko! Fundacja PODAJ DALEJ zaprosiła do studia dzieci z niepełnosprawnościami – swoich Podopiecznych – oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszach, którzy nagrali wszystkie opowiadania w formie audio! Dzięki temu każde dziecko może nie tylko przeczytać, ale także posłuchać historii Liska Ibiska.

Lisek Ibisek daje dzieciom coś więcej niż tylko wiedzę – daje im język do mówienia o emocjach, pokazuje, że każdy z nas ma prawo czuć inaczej i że możemy się nawzajem rozumieć. To dla nas ogromna radość, że nauczyciele tak chętnie korzystają z materiałów i dzielą się swoimi refleksjami. Dzięki temu wiemy, że Lisek trafia do serc – i dzieci, i dorosłych. Ten ważny projekt realizujemy dzięki wsparciu Biedronki. – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Wszystkie materiały są bezpłatne, dostępne na stronie: www.lisekibisek.pl.

(Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
... i co to za określenie "świetliczanka" :( To jest nauczyciel z takimi samymi kwalifikacjami jak P...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Całkowicie się z Panią nie zgadzam, że nauczyciel WSPÓŁORGANIZUJĄCY nie przygotowuje się do zajęć! Ł...
Eleonora napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Poniosły emocje tego dyrektora i nie ma prawa wygadywać takich bzdur: (cyt) "trwają w niekoniecznie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie