Bioróżnorodnie połączeni - materiały edukacyjne dla Twojej klasy 

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej chętnie zgłębiają przyrodniczą wiedzę, jeśli mogą otrzymywane informacje od razu testować lub doświadczać ich w zabawie. Pobierz materiały edukacyjne opracowane w ramach kampanii „Bioróżnorodnie połączeni” Ministerstwa Klimatu i Środowiska i przenieś się ze swoimi podopiecznymi w świat przyrody, podążając tropami zwierzęcych bohaterów kampanii.

Wybierz pakiet: dla przedszkolaków lub dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Każdy pakiet zawiera dwa scenariusze lekcji, wraz z kartami pracy dla uczniów. W scenariuszach zaproponowano różnorodne, angażujące metody pracy: obserwacje przyrodnicze, ćwiczenia, zabawy ruchowe oraz pomysły na prace plastyczne.

Poszczególne lekcje są połączone w części, których bohaterami są zwierzęta. W każdym scenariuszu znajduje się zestaw pomysłów na działania w terenie oraz ich kontynuację w sali. Na końcu niektórych lekcji znajdują się materiały pomocnicze: zdjęcia lub ilustracje do wyświetlania, rysunki do druku, karty pracy itp.

Przygotowując się do realizacji zajęć z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych możesz obejrzeć wybraną lekcję pokazową: dla nauczycieli przedszkolnych lub nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych – znajdziesz je na kanale YT Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz na stronie kampanii „Bioróżnorodnie połączeni".

***

Celem kampanii „Bioróżnorodnie połączeni” jest rozwijanie wiedzy dzieci w zakresie różnorodności biologicznej, kształtowanie szacunku dla natury poprzez zabawę i naukę oraz pogłębianie wiedzy o środowisku naturalnym. Zaproponowane w pakiecie sytuacje edukacyjne pozwolą najmłodszym nie tylko poznać rośliny i zwierzęta oraz ich rolę w ekosystemie, a także uwrażliwią je na konieczność ochrony różnorodności biologicznej.

Zachęcamy również do wykorzystania dodatkowych materiałów kampanii „Bioróżnorodnie połączeni”: bajki „Ogród roku” autorstwa Adama Studzińskiego czy komiksu „Dziko utalentowani” Tomasza Samojlika.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bioroznorodnosc.gov.pl.

Kampania edukacyjna Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Bioróżnorodnie połączeni” jest sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Sytuacja wyrwie się spod kontroli w nauczycielstwie. Pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunowie choryc...
Powstaje pytanie na jakich materiałach uczy się AI - bo jeśli na podręczniku to oznacza że nauczycie...
A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
... i co to za określenie "świetliczanka" :( To jest nauczyciel z takimi samymi kwalifikacjami jak P...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie