Internetowe korki

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ImagePo co ruszać się z domu na korepetycje, skoro jest Skype, Gadu-Gadu i poczta elektroniczna? Wystarczy znaleźć korepetytora, a o to przecież nietrudno. W sieci studenci różnych kierunków oferują korepetycje praktycznie na każdy temat. Najpopularniejsze są wszystkie języki świata – do konwersacji i ćwiczenia pisania Internet przecież w zupełności wystarcza.

 

Polscy studenci zwietrzyli szansę na biznes w rozwoju e-learningu. Sieć pełna jest ofert studentów różnych filologii, którzy bezpośredni kontakt z uczniem zastąpili spotkaniami w sieci. Odległość nie ma znaczenia. Korepetytorzy nie muszą przecież dojeżdżać, często uczą osoby z innych miast. Czas lekcji – pełne dopasowanie – jak chcesz późnym wieczorem, proszę bardzo. Lekcje odbywają się z wykorzystaniem wszystkich popularnych kanałów komunikacji – czatu, poczty elektronicznej, telefonu, konwersacji na Skype. W ten sposób przedsiębiorczy studenci dorabiają sobie w trakcie studiów. Co ciekawe, ceny internetowych lekcji nie odbiegają od tych tradycyjnych – to koszt 30-40 złotych za godzinę.

Obie strony są zadowolone. Studenci, bo zyskują w miarę stałe źródło dochodu. Uczniowie – bo nie ruszając się z domu mogą uzupełniać swoje braki w edukacji. Jak zauważają korepetytorzy, rozmowy przez Skype są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią się sprawnie komunikować spotykając się z drugą osobą. Gdy siedzą same przed komputerem, łatwiej im się skupić i są mniej zestresowane.

Rynek internetowych korepetycji rozwija się w Polsce bardzo szybko. Powstają kolejne e-szkoły oferujące kursy językowe za pośrednictwem Internetu. Na przykład w Supermemo.pl w ciągu jednej lekcji przerabiane jest osiem godzin materiału języka angielskiego. Przez dwa tygodnie uczeń pracuje samodzielnie, ale opiekun wysyła do niego maile motywujące do pracy. Kiedy opanuje materiał, uczeń pisze test sprawdzający i umawia się na konwersację z lektorem. Oczywiście wszystko za pośrednictwem Skype. W bazie szkoły Supermemo.pl zarejestrowało się już ponad 40 tys. użytkowników.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Prowadzi także międzynarodowy serwis edukatorów ekonomicznych i finansowych EconomicEducator.eu).

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Robert Raczyński napisał/a komentarz do Osiem filarów reformy edukacji (z komentarzem)
Dzięki za ten tekst. Mnie, mimo jakichś trzech podejść, nie udało się zadowalajaco skomentować tej b...
Gość napisał/a komentarz do Osiem filarów reformy edukacji (z komentarzem)
Też się bardzo niepokoję. Trudno mi się czyta te życzeniowe postulaty.
Ja się zgadzam z polonistką. Nauczyciele świetlicy zwykle jako argument pracy w wymiarze 26 godzin p...
Szkoła podstawowa i liceum Spark Academy w Poznaniu stosują spotkania trójstronne zamiast wywiadówki...
Ppp napisał/a komentarz do Komu pomaga ocena kształtująca?
Widzę w tym wszystkim jeden problem: dany przedmiot nie sprawia mi wielkich problemów, ale mnie nie ...
Jeśli 25% dzieci uważa, że są łamane ich prawa, to znaczy, że 75% w ogóle nie wie, że je posiada. Sa...
Problem istnieje i jest poważny. Z tym, że nie jest niczym nowym. Co najwyżej zauważanym i diagnozow...
Mirella napisał/a komentarz do Jak stworzyć prostą animację na zajęciach
Wspaniała, prosta aplikacja! Dziękuję pięknie!:))

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie