Przede wszystkim sam nauczyciel musi lubić pracę z robotami, być ciekawy, dociekliwy i chętny do wychodzenia poza schemat lekcji. Przy pracy z robotami Photon jedynym ograniczeniem jest… wyobraźnia. Ja zaczęłam od wypożyczenia robota. Potem ruszyła lawina… zabawy, pomysłów na lekcje i pomoc w edukacji tak naprawdę w każdym aspekcie.
Roboty Photon towarzyszą mi w zasadzie każdego dnia od wielu lat. Pomagają mi w ciekawy sposób zrealizować temat zajęć edukacyjnych i uatrakcyjnić wszelkie, nawet najtrudniejsze lekcje. W poradni zaś sprawiają, że łatwiej jest dotrzeć nawet do tych stanowiących największe wyzwania dla nauczyciela i terapeuty. Często już sama obecność robota sprawia, że dzieci reagują inaczej.
Każdy z moich robotów ma własne imię, historię i grupę dzieci która tylko z nim chce pracować. Moim ulubionym robotem jest Eugenia. Towarzyszy mi podczas podróży, szkoleń i kiedy tłumaczę dzieciom o będziemy dziś robić (lub jaki problem będziemy rozwiązywali). Ważnym aspektem pracy z robotami są także pojawiające się błędy. Warto wtedy zaznaczać, że no robot jak robot…może się pomylić. Praca z robotami Photon, to nie tylko robot i tablet. To strony z pomysłami, scenariusze, maty, fiszki, grupy, na których można wymieniać się pomysłami i inspirować się każdego dnia. Chętnie dzielę się swoimi pomysłami i wiedzą poprzez grupę na Facebooku (Edukacja z prędkością Photona), prowadząc szkolenia, czy rozmawiając z nauczycielami.
Zapraszam do obejrzenia mojego wystąpienia na INSPIR@CJACH WCZESNOSZKOLNYCH 2024:
***
Organizatorami zorganizowanej w dniach 23-24 marca 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.
Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP / Superbelfrzy Mini.
Partnerem głównym konferencji była firma Samsung Polska.
Partnerami konferencji byli: Eduko, Fundacja Medicover & FitSchool, Fundacja Szkoła z Klasą & Asy Internetu, Learnetic, Moje Bambino, Nowa Era, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Współpraca: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, FAST Heroes, IT Edu.
Więcej informacji o konferencjach w zakładce Wydarzenia na edunews.pl.
Notka o autorce: Ewa Świątek jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie. Diagnosta, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta behawioralny. Członkini Krajowego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej KSTIS. Pracuje także w poradni dziecięcej, gdzie zajmuje się TUS-ami, terapią ręki, integracją sensoryczną, treningami emocji i koncentracji. W pracy korzysta z różnych pomocy edukacyjnych, w tym z robota Photon, który towarzyszy jej w pracy i w szkole i w poradni.