Projekty uczą: szkolna wycieczka

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podróże kształcą. Wiadomo nie od dziś. Już podczas przygotowań do wyprawy możemy nauczyć się wielu praktycznych i potrzebnych w życiu rzeczy. Organizacja wycieczki zagranicznej to jeszcze większe przedsięwzięcie – i nauczyciel i uczniowie mogą wykorzystać swoją wiedzę i rozwinąć wiele umiejętności. Portal Komisji Europejskiej ConsumerClassroom.eu zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w Konkursie Międzyszkolnym 2018.

Lubicie podróżować po mapie? A czy marzyliście kiedyś z uczniami o wielkiej wyprawie po Europie? Stwórz razem z klasą przewodnik wideo o Wielkiej europejskiej wycieczce szkolnej i naucz uczniów wszystkiego, co muszą wiedzieć o organizacji wyjazdu i planowaniu budżetu takiego przedsięwzięcia. To będzie prawdziwa edukacja konsumencka w praktyce.

Obecni nastolatkowie posługują się pieniędzmi w różnych sytuacjach: doładowują telefony komórkowe, kupują jedzenie, korzystają z transportu w drodze do szkoły albo wydają pieniądze na cele edukacyjne lub rozrywkę. Ale w jaki sposób młodzi ludzie planują swoje wydatki i oszczędzają?

Zorganizowanie wycieczki szkolnej może być znakomitą okazją, aby zapoznać młodzież z zagadnieniami dotyczącymi planowania budżetu i pomóc jej w zrozumieniu wartości pieniądza. W tej edycji Konkursu Międzyszkolnego portalu Consumer Classroom zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do stworzenia przewodnika wideo o tym, jak zaplanować i zorganizować zagraniczną wycieczkę szkolną w korzystnej cenie. Przewodnik wideo powinien omawiać najważniejsze zasady dotyczące planowania budżetu szkolnej wycieczki, wskazywać najlepsze wybory pod kątem ceny i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Proponowane działania powinny uwzględniać różne aspekty takiego wydarzenia.

Chcesz wygrać sprzęt dla swojej szkoły? W tym roku w Konkursie Międzyszkolnym zostanie nagrodzonych dziesięć projektów finałowych:

 • Projekt, który zajmie pierwsze miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 6000 euro do podziału pomiędzy dwie zwycięskie szkoły partnerskie (po 3000 euro dla każdej ze szkół).
 • Projekt, który zajmie drugie miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 4000 euro do podziału pomiędzy dwie szkoły partnerskie (po 2000 euro dla każdej ze szkół).
 • Projekty zajmujące miejsca od trzeciego do dziesiątego zostaną nagrodzone sprzętem o wartości do 1000 euro dla każdej ze szkół partnerskich biorących udział w projekcie.

Znajdź partnera wśród innych europejskich szkół i weź udział w Konkursie Międzyszkolnym Consumer Classroom w 2018 roku!

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 15 października 2018 roku - zobacz tutaj.

Więcej informacji - w tym regulamin Konkursu - dostępne na stronie: https://www.consumerclassroom.eu/pl/competition-pitch-2018-1

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

(Źródło: ConsumerClassroom.eu)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...
 • Written by Robert Raczyński
  Czytając lead miałem nadzieję na ciekawą refleksję nad wyciągniętym w nim wnioskiem, a otrzymałem ko...
 • Written by Yuyy
  Co za czasy. Ja też okaleczalam się i nie była to wina moich rodziców tylko rówieśników w szkole. Dz...
 • Written by Robert Raczyński
  Od bardzo dawna nie czytałem materiału promocyjnego o tak dużym ładunku społecznej użyteczności. Bra...
 • Written by Ppp
  Podane przykłady brzmią bardzo sztucznie (warto przeczytać sobie tekst na głos!), ale sama zasada sł...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie