E-wolontariat w szkole

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W wielu szkołach uczniowie i nauczyciele angażują się w działania wolontariackie. Podczas pandemii ich zakres został nieznacznie zmniejszony, ale jednocześnie pojawiła się nowa możliwość - rozwoju e-wolontariatu. Fundacja Dobra Sieć przygotowała poradnik „E-wolontariat w szkole” aby ułatwiać nauczycielom realizację wolontariatu uczniowskiego przez Internet.

W poradniku „E-wolontariat w szkole” zgromadzone zostały istotne kwestie dotyczące społecznego angażowania uczniów za pośrednictwem internetu. Można w nim znaleźć:
kilka słów o potencjale e-wolontariatu, scenariusze lekcji, sposoby na zaangażowanie młodzieży oraz informacje formalnoprawne.

Jak wyjaśniają twórcy opracowania: nasz poradnik powstał z myślą o zgromadzeniu w jednym miejscu wszystkich istotnych kwestii dotyczących społecznego angażowania uczniów za pośrednictwem Sieci. Osobne miejsce poświęcamy na pokazanie potencjału e-wolontariatu, ale również trudności, jakie mogą się pojawić po drodze. Zależało nam, aby wyposażyć nauczycieli w niezbędną wiedzę oraz konkretne narzędzia, które ułatwią skuteczne wdrażanie go w szkole i przeprowadzanie dedykowanych mu lekcji.

Pobierz: poradnik "E-wolontariat w szkole"

lub same scenariusze zajęć w osobnych plikach:

Scenariusz I: E-wolontariat – jak mądrze pomagać, wykorzystując internet
Scenariusz II: E-wolontariat – mikrozadania dla makrospraw (zajęcia praktyczne)
Scenariusz III: E-wolontariat w praktyce – pomagamy organizacjom społecznym w zespołach
Scenariusz IV: Planujemy e-wolontariat – zajęcia dla szkolnego koła wolontariatu, samorządu uczniowskiego lub na godzinę wychowawczą

Poradnik „E-wolontariat w szkole” został sfinansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”. Program utworzyła Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

 

(Źródło: Fundacja Dobra Sieć)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie