Wrota Wiedzy

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

A gdyby tak powstało miejsce, w którym znajdą się portale z zasobami edukacyjnymi i narzędziami, wspierającymi uczenie, współpracę, czy tworzenie własnych materiałów edukacyjnych? Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do korzystania z Wrót Wiedzy!fot. Fotolia.com

Żyjemy w czasach, gdy w postępie niemal geometrycznym przybywa e-zasobów i coraz trudniej odnaleźć się w ich gąszczu. Dlatego właśnie powstały Wrota Wiedzy, które traktujemy jako bazę dobrych stron edukacji. Jesteśmy przekonani, że warto w jednym miejscu zgromadzić zasoby i materiały do nauczania konkretnych przedmiotów oraz narzędzia do pracy z uczniami i uczennicami oraz współpracy i wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami.

Jak działają Wrota Wiedzy?

Na głównej stronie Wrót znajdziecie kilkanaście bloków tematycznych (kategorii), w których gromadzimy portale i zasoby dotyczące następujących dziedzin:

W każdym z nich znajdują się odnośniki - „drzwi” do kilku-, kilkunastu portali z zasobami na dany temat. Jak łatwo zauważyć, większość podstron odnosi się do bloków przedmiotowych, jest jednak także kilka „drzwi” do portali z pomocami dydaktycznymi, aplikacjami do wspólnej pracy, szkoleń i innych narzędzi. Na większości tematycznych podstron zamieszczamy także – zawsze w prawym górnym rogu – przejście do portali w języku angielskim oraz do kanałów na YouTube.

Wrota Wiedzy otwarte są dla każdego nauczyciela, ale także uczniów i rodziców. Mają pomóc w odnalezieniu ciekawych materiałów na lekcje, zajęcia pozalekcyjne i do pracy w domu. Poszczególne portale, strony i zawarte w nich zasoby różnią się formą (teksty, filmy, prezentacje, aplikacje, nagrania, infografiki, ćwiczenia interaktywne, itp.), rozwiązaniami technologicznymi oraz stopniem dostępności zasobów. Pragniemy uczulić zwłaszcza na ten ostatni aspekt – większość materiałów i narzędzi zgromadzonych na Wrotach Wiedzy dostępna jest nieodpłatnie, ale wśród nich znajdują się także takie portale i aplikacje, do których dostęp w pełnym wymiarze jest płatny. Warto zwrócić na to uwagę.

Twórz Wrota Wiedzy razem z nami!

Zestaw zasobów na Wrotach Wiedzy chcemy systematycznie aktualizować i rozszerzać. Zależy nam na tym, by zgromadzić w tym miejscu najbardziej wartościowe i ciekawe strony, dlatego też zachęcamy wszystkich Państwa do przesyłania nam informacji o portalach, z których sami korzystacie i które możecie polecić innym. Aby zgłosić nam Waszą propozycję portalu czy narzędzia, prosimy skorzystajcie z formularza zamieszczonego w zakładce KONTAKT.

Dodatkowo zapraszamy do tworzenia z nami działu POLECANE. Będziemy w nim szerzej opisywać portale, które wydają nam się szczególnie ciekawe lub takie, na których w ostatnim czasie pojawiło się dużo wartościowych czy nowatorskich materiałów i rozwiązań. Jeśli macie pomysł na artykuł na temat Waszego ulubionego portalu, zasobu, czy narzędzia internetowego, chcecie opowiedzieć, jak z niego korzystacie w swojej pracy i zarekomendować go innym - zgłoście się do nas. Liczymy na Waszą pomoc i doświadczenie. Formularz kontaktowy znajduje się także w zakładce KONTAKT

Zapraszamy wszystkich – nauczycielki i nauczycieli, ekspertów, edukatorów i autorów do korzystania i współtworzenia z nami Wrót Wiedzy, czyli bazy dobrych stron edukacji!

Alicja Pacewicz, Katarzyna Korczak, Iwona Brzózka-Złotnicka, Magda Janiszewska

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie