Wrota Wiedzy

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

A gdyby tak powstało miejsce, w którym znajdą się portale z zasobami edukacyjnymi i narzędziami, wspierającymi uczenie, współpracę, czy tworzenie własnych materiałów edukacyjnych? Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do korzystania z Wrót Wiedzy!fot. Fotolia.com

Żyjemy w czasach, gdy w postępie niemal geometrycznym przybywa e-zasobów i coraz trudniej odnaleźć się w ich gąszczu. Dlatego właśnie powstały Wrota Wiedzy, które traktujemy jako bazę dobrych stron edukacji. Jesteśmy przekonani, że warto w jednym miejscu zgromadzić zasoby i materiały do nauczania konkretnych przedmiotów oraz narzędzia do pracy z uczniami i uczennicami oraz współpracy i wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami.

Jak działają Wrota Wiedzy?

Na głównej stronie Wrót znajdziecie kilkanaście bloków tematycznych (kategorii), w których gromadzimy portale i zasoby dotyczące następujących dziedzin:

W każdym z nich znajdują się odnośniki - „drzwi” do kilku-, kilkunastu portali z zasobami na dany temat. Jak łatwo zauważyć, większość podstron odnosi się do bloków przedmiotowych, jest jednak także kilka „drzwi” do portali z pomocami dydaktycznymi, aplikacjami do wspólnej pracy, szkoleń i innych narzędzi. Na większości tematycznych podstron zamieszczamy także – zawsze w prawym górnym rogu – przejście do portali w języku angielskim oraz do kanałów na YouTube.

Wrota Wiedzy otwarte są dla każdego nauczyciela, ale także uczniów i rodziców. Mają pomóc w odnalezieniu ciekawych materiałów na lekcje, zajęcia pozalekcyjne i do pracy w domu. Poszczególne portale, strony i zawarte w nich zasoby różnią się formą (teksty, filmy, prezentacje, aplikacje, nagrania, infografiki, ćwiczenia interaktywne, itp.), rozwiązaniami technologicznymi oraz stopniem dostępności zasobów. Pragniemy uczulić zwłaszcza na ten ostatni aspekt – większość materiałów i narzędzi zgromadzonych na Wrotach Wiedzy dostępna jest nieodpłatnie, ale wśród nich znajdują się także takie portale i aplikacje, do których dostęp w pełnym wymiarze jest płatny. Warto zwrócić na to uwagę.

Twórz Wrota Wiedzy razem z nami!

Zestaw zasobów na Wrotach Wiedzy chcemy systematycznie aktualizować i rozszerzać. Zależy nam na tym, by zgromadzić w tym miejscu najbardziej wartościowe i ciekawe strony, dlatego też zachęcamy wszystkich Państwa do przesyłania nam informacji o portalach, z których sami korzystacie i które możecie polecić innym. Aby zgłosić nam Waszą propozycję portalu czy narzędzia, prosimy skorzystajcie z formularza zamieszczonego w zakładce KONTAKT.

Dodatkowo zapraszamy do tworzenia z nami działu POLECANE. Będziemy w nim szerzej opisywać portale, które wydają nam się szczególnie ciekawe lub takie, na których w ostatnim czasie pojawiło się dużo wartościowych czy nowatorskich materiałów i rozwiązań. Jeśli macie pomysł na artykuł na temat Waszego ulubionego portalu, zasobu, czy narzędzia internetowego, chcecie opowiedzieć, jak z niego korzystacie w swojej pracy i zarekomendować go innym - zgłoście się do nas. Liczymy na Waszą pomoc i doświadczenie. Formularz kontaktowy znajduje się także w zakładce KONTAKT

Zapraszamy wszystkich – nauczycielki i nauczycieli, ekspertów, edukatorów i autorów do korzystania i współtworzenia z nami Wrót Wiedzy, czyli bazy dobrych stron edukacji!

Alicja Pacewicz, Katarzyna Korczak, Iwona Brzózka-Złotnicka, Magda Janiszewska

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...
Faktycznie ocenomania, czyli obsesja wszystkich: rodziców, uczniów, nauczycieli, na punkcie ocen (a ...
Co się stanie z tą postpiśmienną cywilizacją, gdy nastąpi długotrwały brak energii elektrycznej...?

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie